PR článok | 20.10.2019

Aktuálne ponuky letákov

Beriete si letáky z obchodu alebo si ich nechávate vhadzovať do schránky? Priatelia, nemáte aj bez nich už dosť odpadu? Tie online sú omnoho praktickejšie.

Letáky zverejňuje každý obchod na svojej stránke. Neraz sú však tieto stránky neprehľadné a nemajú optimalizáciu pre telefóny. Navyše si musíte letáky vyhľadávať osobitne pre každý obchod.

Existujú aj tzv. letákové agregátory, čiže weby, ktoré zhromažďujú letáky od viacerých reťazcov. Boli sme zvedaví, ako sa používajú a preto sme sa ich rozhodli vyskúšať za vás. Plusy a mínusy sme porovnali v piatich kategóriách. V každej sme agregátoru udelili známku od 1 do 5, ktorú sme na konci spriemerovali.

Letakomat.sk

Aktuálnosť

V tomto smere pre nás web nebol vyhovujúci. Keď si letáky pozriete uprostred týždňa, je to v poriadku. Ak však web navštívite v sobotu, leták na pondelok nenájdete. Aktuálnosť teda hodnotíme na trojku.

Ponuka reťazcov

Musíme uznať, že výber reťazcov je bohatý. Nájdete tu aj obchody s elektronikou, motoristickým tovarom, oblečením či chovateľské potreby. Za túto kategóriu, si preto web odnáša jednotku.

Prehľadnosť a dizajn

Dizajn stránky je moderný, je prehľadná, vyhľadávať môžete i podľa abecedy alebo názvu predajne. Viete sa prekliknúť na českú, maďarskú a poľskú ponuku Neostáva nám nič iné, než opäť udeliť jednotku.

Množstvo reklamy

Samotnej prehľadnosti by nebolo čo vytknúť, ak by sme tu nemali menší problém s reklamou. Letáky sú reklamou obklopené z každej strany. Horor zažijete pri prezeraní cez telefón. Po kliknutí na leták, musíte najprv preskočiť reklamu. My sme to vzdali po druhom obchode. Letákomat odpusť, musíme ťa nechať prepadnúť.

Extra

Na webe nájdete podrobné informácie o jednotlivých reťazcoch. Viete sa dopátrať aj k otváracím hodinám, máte možnosť využiť zľavové kupóny, porovnať pôžičky a aj cestovné kancelárie. Za túto kategóriu, udeľujeme známku jeden.

Konečná známka: 2-

Priemer všetkých známok nám vyšiel na 2,2. Letákomat nás však sklamal v aktuálnosti a množstve reklamy, preto to je dva mínus.

Letakytentotyzden.sk

Aktuálnosť

V najdôležitejšej kategórii si web vyslúžil nepochybne jednotku. Letáky sú naozaj aktuálne. Navyše tu nájdete s predstihom aj ponuku na nasledujúci týždeň pre väčšinu dôležitých reťazcov.

Ponuka letákov

Ponuka obchodov nie je taká široká ako v prípade Letákomatu. Sú tu ale všetky „dôležité obchody“, ako je Billa, Lidl, Kaufland, či Tesco. Objektivita sa však musí zachovať, a preto za ponuku letákov udeľujeme trojku.

Prehľadnosť a dizajn

Stránka na prvý pohľad pôsobí veľmi jednoducho, čo však neberieme ako mínusový bod. Letakytentotyzden.sk si zaslúžia naozaj pochvalu, pretože majú veľmi prehľadný web. Leták sa načítava na takmer celú stranu a potrebné informácie nemusíte dlho hľadať. Takže jednotka.

Množstvo reklamy

Aj v tomto smere nás web príjemne prekvapil. Reklama vám nebráni v prehliadaní a neprekrýva letáky. Na telefóne je to trošku iné. Neprekáža pri samotnom čítaní, no na malej obrazovke pôsobí trošku prehustene. Z tohto dôvodu sme museli známku znížiť na dvojku.

Extra

Na webe nenájdete možnosť odberu. Rovnako by sme ocenili vyhľadávanie. Priamo pod letákmi sú základné informácie o jednotlivých predajniach. Celkovo by sme ocenili rozšírenie webu. Hodnotíme teda trojkou.

Konečná známka: 2+

Výsledná známka nám vyšla na dvojku. Letakytentotyzden.sk však nesklamali v aktuálnosti a nezavalili nás ani množstvom reklamy, preto to je dva plus.

Kompaszliav.sk

Aktuálnosť

Letáky sú platné, no tie na ďalší týždeň, tu väčšinou nenájdete. Preto sme sa rozhodli pre známku dva.

Ponuka letákov

Tej nemôžeme vytknúť nič. Nájdete tu letáky potravín aj iného tovaru. Gratulujeme, je to za jedna.

Prehľadnosť a dizajn

To, že stránka pôsobí veľmi rozhárane, by sme ešte prehliadli. Vyhľadávanie konkrétnych letákov je však priam katastrofické. Keďže nám trvalo hodnú chvíľu, kým sme sa na webe zorientovali, udeľujeme známku 5!

Množstvo reklamy 

Ani veľa, no ani málo. Reklama nič neprekrýva a ešte stále sa medzi ňou dá nájsť leták. V prípade telefónov, je to celkom zvládnuteľné, no minimálne veľmi otravné. Reklamu známkujeme trojkou.

Extra

Stručné info o predajniach aj otváraciu dobu nájdete celkom rýchlo, takže za jeden.

Konečná známka: 2-

S priemerom 2,4 je to znova dva mínus.

Akcneletaky.sk

Aktuálnosť

Za aktuálnosť musíme tomto prípade, udeliť trojku. Nie je to najhoršie, no ani najlepšie. Na stránke sme našli len súčasné letáky, no tie nadchádzajúce nie.

Ponuka letákov

O výber letákov nie je na webe núdza. Nájdete tu naozaj takmer všetky väčšie predajne. Viac hovoriť netreba, je to jednotka.

Prehľadnosť a dizajn

Nemoderný dizajn stránky nás naozaj sklamal. Za neho by sme museli nekompromisne udeliť 5. Hodnotenie však zachránila prehľadnosť i možnosti náhľadu celého letáku a zobrazenie jeho stránok pod sebou. 5 a 1 nám teda dáva trojku.

Množstvo reklamy

S reklamou je to pozitívne. Nájsť ju tu nájdete, ale nijako nebráni v prezeraní webu a letákov. Musíme pogratulovať ku jednotke.

Extra

Letáky môžete dostávať na email až po registrácii. Milou drobnosťou, je možnosť odoslania letáku priateľovi a jeho zdieľanie na FB. Nenájdete tu žiadne info o obchodoch a ani otváraciu dobu. Premýšľali sme nad jednotkou, no dvojka bude spravodlivejšia.

Konečná známka: 2

V prípade tohto webu, nám vyšiel priemer 2,0. Hodnotenie teda bolo jednoduché.