Po úspešnom projekte Živého parku na Zlatom potoku,realizovaného občianskym združením Hybaj Von, sa na revitalizáciu ďalšieho zvolenského parku chystajú opäť aktívne maminy. K vytvorenie Interaktívneho parku troch generácií však aktívny maminy potrebujú podporu Zvolenčanov.

„Naším cieľom je prebudiť park na Kimovskej ulici a spraviť z neho interaktívny priestor plný aktivít pre všetky generácie. Chceme poskytnúť väčší komfort našim seniorom, aby v parku mohli tráviť viac času v príjemnom prostredí starých stromov. Maminkám s deťmi vytvoríme bezpečný priestor na aktivity v exteriéri. Nezabúdame ani na mladých ľudí, ktorí sa radi stretávajú na lavičkách a hojdačkách už dnes. Plánujeme pravidelne organizovať aktivity pre všetkých Zvolenčanov.“ hovorí Jana Sviteková, predsedkyňa občianskeho združenia H.A.F.I.R.A.

Aktívne žienky nedávno vypracovali projekt, ktorý postúpil do verejného hlasovania v grantovom programe Nadácie VÚB Komunitné granty s podnázvom 80 000 eur pre komunity, kde to žije. V Banskobystrickom kraji sa uchádza o hlasy verejnosti šesť projektov. Uspieť môžu až tri z nich, takže projekt Zvolenčaniek má veľkú šancu. Hlasovanie prebieha do nedele 19. novembra do 24.00 hod. Informácie k hlasovaniu o všetkých projektoch v Banskobystrickom kraji nájdete na nasledujúcom odkaze.

„V rámci projektu plánujeme opraviť cca 300 metrový chodník, ktorý vedie pomedzi stromy a ich korene podvíhali betónové kocky chodníka. Doplníme vybavenie parku o vyvýšené sedenie pre seniorov, detské sedenie so stolom pre menšie deti a zveľadíme súčasné lavičky a preliezky. Nezabúdame ani na domácich miláčikov a na spoluprácu sme oslovili aj spoločnosť, ktorá v parku umiestni Eco dog toilet. Korunou celého projektu je komunitný a znalostný webový portál, ktorý poskytne návštevníkom podrobné informácie o parku a všetkých jeho súčastiach – o histórii parku i aktuálnych aktivitách, o faune aj flóre. Prepojený na reálny park bude prostredníctvom QR kódov na tabuľkách v parku,“ vysvetľuje Lenka Harichová, členka združenia a spoluautorka projektu. Názov ich združenia Hafira vlastne znamená čučoriedka, je to archaizmus z oravského nárečia. Členovia tak dávajú najavo, že sú z celého Slovenska.

„Pomôžte nám podporiť zmenu vo Zvolene a hlasujte za projekt Interaktívny park troch generácií,“ vyzýva Jana Sviteková a dopĺňa, že: „Svojím hlasom pomôžete získať finančnú podporu na jeho realizáciu. Za každý hlas ďakujeme.“