Tlačová správa (Eva Ježovičová) | 12.11.2017

Aktívne maminy môžu vo Zvolene vytvoriť Interaktívny park troch generácií

Po úspešnom projekte Živého parku na Zlatom potoku,realizovaného občianskym združením Hybaj Von, sa na revitalizáciu ďalšieho zvolenského parku chystajú opäť aktívne maminy. K vytvorenie Interaktívneho parku troch generácií však aktívny maminy potrebujú podporu Zvolenčanov.

„Naším cieľom je prebudiť park na Kimovskej ulici a spraviť z neho interaktívny priestor plný aktivít pre všetky generácie. Chceme poskytnúť väčší komfort našim seniorom, aby v parku mohli tráviť viac času v príjemnom prostredí starých stromov. Maminkám s deťmi vytvoríme bezpečný priestor na aktivity v exteriéri. Nezabúdame ani na mladých ľudí, ktorí sa radi stretávajú na lavičkách a hojdačkách už dnes. Plánujeme pravidelne organizovať aktivity pre všetkých Zvolenčanov.“ hovorí Jana Sviteková, predsedkyňa občianskeho združenia H.A.F.I.R.A.

Aktívne žienky nedávno vypracovali projekt, ktorý postúpil do verejného hlasovania v grantovom programe Nadácie VÚB Komunitné granty s podnázvom 80 000 eur pre komunity, kde to žije. V Banskobystrickom kraji sa uchádza o hlasy verejnosti šesť projektov. Uspieť môžu až tri z nich, takže projekt Zvolenčaniek má veľkú šancu. Hlasovanie prebieha do nedele 19. novembra do 24.00 hod. Informácie k hlasovaniu o všetkých projektoch v Banskobystrickom kraji nájdete na nasledujúcom odkaze.

„V rámci projektu plánujeme opraviť cca 300 metrový chodník, ktorý vedie pomedzi stromy a ich korene podvíhali betónové kocky chodníka. Doplníme vybavenie parku o vyvýšené sedenie pre seniorov, detské sedenie so stolom pre menšie deti a zveľadíme súčasné lavičky a preliezky. Nezabúdame ani na domácich miláčikov a na spoluprácu sme oslovili aj spoločnosť, ktorá v parku umiestni Eco dog toilet. Korunou celého projektu je komunitný a znalostný webový portál, ktorý poskytne návštevníkom podrobné informácie o parku a všetkých jeho súčastiach – o histórii parku i aktuálnych aktivitách, o faune aj flóre. Prepojený na reálny park bude prostredníctvom QR kódov na tabuľkách v parku,“ vysvetľuje Lenka Harichová, členka združenia a spoluautorka projektu. Názov ich združenia Hafira vlastne znamená čučoriedka, je to archaizmus z oravského nárečia. Členovia tak dávajú najavo, že sú z celého Slovenska.

„Pomôžte nám podporiť zmenu vo Zvolene a hlasujte za projekt Interaktívny park troch generácií,“ vyzýva Jana Sviteková a dopĺňa, že: „Svojím hlasom pomôžete získať finančnú podporu na jeho realizáciu. Za každý hlas ďakujeme.“

Fotogaléria