Prezreli ste všetky obchodné reťazce, no žiaden z nich neponúka kúpeľňu, o akej ste snívali celý život? Kúpeľňa podľa vašich najtajnejších snov sa môže stať realitou. Nenechajte sa obmedzovať aktuálnymi trendami, zariaďte si kúpeľňu v nadčasovom dizajne už teraz.

Prerábka a zariaďovanie novej kúpeľne nemusí byť zdĺhavá nočná mora. Pri voľbe správnych materiálov a kompozičných prvkov si zariaďovanie kúpeľne užijete. Máme pre vás pár tipov ako si zariadiť kúpeľňu vašich snov.

Výber farieb

Farby sú veľmi dôležité pre celkový dojem z novej kúpeľne. Ladíte váš dom do hnedých odtieňov? Kúpeľňa v príjemnom teplom zemitom odtieni dokonale zapadne do celkového vizuálu vášho domu. Ste zástancami moderného štýlu a páči sa vám kombinácia čiernej a bielej? Preneste tieto farby aj do vašej kúpeľne. Vhodne zvolená kombinácia čiernej, bielej a šedej vdýchne priestoru moderný nádych. Ak však plánujete kúpeľňu situovať do menších priestorov, mali by ste sa vyhnúť tmavým a pochmúrnym farbám.

Zrkadlo na mieru

Zrkadlo je bezpochyby dominantou každej kúpeľne. V prvom rade je potrebné zvážiť, či túžite po okrúhlom alebo hranatom zrkadle. Ak plánujete zrkadlom ohúriť každú návštevu, čo takto siahnuť po zrkadle na mieru? Nechajte priestor zamerať odborníkovi a umiestnite do kúpeľne zrkadlo, ktoré dokonale zapadne do priestoru. Môžete si vybrať z množstva dizajnov a použiť zaujímavé orámovanie. Moderné LED podsvietenie je elegantným prvkom, ktorý dokáže zaujať. Osvetlenie po obvode celého zrkadla ocenia najmä dámy, pretože rovnomerné osvetlenie ocenia najmä pri príprave ranného makeupu.

Sprchový kút na mieru

Sprchový kút premení kúpeľňu na luxusnú miestnosť vo vašom dome. Nemusíte si vyberať zo sprchových kútov s vaničkami v obchode. Aktuálne letia sprchové kúty na mieru, ktoré sú bez vaničky a sú zasadené do priestoru. Dôležité je správne vyspádovanie podlahy sprchového kútu. Nebojte sa zladiť odtokovú mriežku, sprchovú hlavicu a kovanie na sprchovej zástene. So sprchovým kútom na mieru nemusíte nič búrať. Každá línia sprchového kútu sa dá prispôsobiť prostrediu. Na výber máte množstvo sklenených zástien v rôznych odtieňoch. Pri výbere sprchového kútu nezabúdajte na povrchovú úpravu skla, ktorá zabraňuje usádzaniu vodného kameňa.

Moderné prvky v kúpeľni

Sklenené prvky nikdy nevyjdú z módy. Sklenený sprchový kút z bezpečnostného skla alebo zrkadlo na mieru urobí z vašej kúpeľne nadčasovú oázu oddychu. Pri zariaďovaní kúpeľne môžete priestor oživiť machovou stenou alebo rastlinkami, ktorým nevadí vlhké prostredie. Vhodný je bambus alebo rôzne druhy papradí. Pokiaľ ste milovníkom matnej čiernej, môžete si zaobstarať matné čierne vodovodné batérie. V kombinácii s tmavou sklenenou zástenou pôjde o originálnu kombináciu, ktorá zaujme každú návštevu.