Aj keď kuchyňa je v prvom rade „funkčnou“ miestnosťou, v ktorej zväčša trávime čas pri príprave a konzumácii jedál, dôležitá je aj jej estetická stránka. Nielen pre naše vlastné potešenie, ale aj z dôvodu, že kuchyňa má čiastočne aj reprezentatívnu funkciu, podobne ako aj obývacia izba. Veď sa skúste zamyslieť nad tým, koľkokrát ste s návštevou „skončili“ v kuchyni?

Čisté línie, ktoré nenarúša osvetlenie a v rámci možností ani spotrebiče

Ak sa chystáte rekonštruovať kuchyňu, dôležitý teda bude aj jej dizajn. Chcete, aby vaša nová kuchyňa aj po tejto stránke patrila medzi luxusné moderné kuchyne? Tak práve pre vás sú nasledujúce tipy, ktorými sa môžete inšpirovať.

V posledných rokoch v kuchyniach jednoznačne dominujú čisté línie, ktoré narúša len nevyhnutné minimum prvkov. To znamená, že aj spotrebiče, ktoré môžu byť, sú integrované do kuchynskej linky, aby nenarúšali jej povrch.

Čisté línie sa týkajú aj osvetlenia. Doba žiaroviek je preč a nenápadné LED pásiky, ktoré sa môžu vhodným umiestnením stať prakticky neviditeľnými, sa skvelo hodia práve do moderných minimalistických kuchýň s čistými líniami.

Prírodné materiály a dobre zvolené farby

Z materiálov dominujú tie prírodné, napríklad aj kameň. To ste si určite všimli pri hľadaní inšpirácií na internete. Napríklad kuchyne s ostrovčekom kompletne z mramoru vyzerajú jednoducho famózne. Samozrejme, materiály je možné kombinovať, keďže práve prírodné materiály sa skvelo kombinujú s rôznymi inými. Ako príklad môžeme uviesť napríklad kombináciu dreva a hliníka.

A čo farby? Minimalistický dizajn moderných kuchýň sa prejavuje aj pri farbách. Takže žiadne divoké „kreácie“. Na druhej strane, nemusíte sa ani striktne držať neutrálnych farieb, len to nepreháňajte s kombináciami. Aj výrazná farba môže mať miesto v modernej kuchyni ak zvyšok kuchyne bude farebne „tlmený“.