PR článok | 11.11.2018

Ako vyberať hračky pod vianočný stromček?

Ostáva už len mesiac do Vianoc a pomaly začína šialenstvo v obchodných centrách. Ak sa chcete tomuto šialenstvu vyhnúť, stačí nakupovať cez internet, poprípade ísť do obchodných centier cez týždeň, kedy sú ľudia väčšinou v práci. Ak už máte kúpené darčeky pre rodičov a partnera, ale ostávajú vám len deti, ako si z ponuky hračiek vybrať naozaj len tie kvalitné a zaujímavé hračky pre deti?

Zohľadňujte vek dieťaťa

Pri výbere hračiek si na obale všímajte, pre aké deti sú dané hračky určené. Na obale každej hračky je písaná veková hranica, pod ktorú by rodičia nemali ísť. Najčastejšie sa stretnete s hračkami, na ktorých je písané, že nie sú vhodné pre deti do troch rokov. Jedná sa zvyčajne o hračky, ktoré sa skladajú z viacerých malých častí, ktoré by deti mladšie do troch rokov mohli ohroziť. Jedná sa napríklad o puzzle, ktoré sa skladajú z viacerých malých častí. Sú však aj výnimky – tzv. drevené detské puzzle, ktoré sú zložené z pár väčších dielikov.

Ak chcete kúpiť pre svoje dieťa dobré hračky, zohľadňujte vek dieťaťa. Nezabúdajte, že žiadne dieťa nepotrebuje mať doma veľa hračiek. Stačí mu pár kvalitných hračiek.

Všímajte si kvalitu hračiek

Už na prvý pohľad rozoznáte, či je hračka kvalitná, alebo nie. Lacné plastové hračky vyrobené v Číne vám neodporúčame kupovať. Sú vyrobené z nekvalitných plastov, ktoré môžu pri kontakte s pokožkou dieťaťu uškodiť. Ak chcete svojmu dieťaťu kúpiť kvalitnejšie elektrické autíčka pre deti, dôkladne si prezrite celú hračku a všímajte si aj krajinu pôvodu.

Najkvalitnejšie hračky nájdete v ponuke interaktívnych a edukatívnych drevených hračiek. Drevené hračky sú vhodné pre všetky vekové kategórie. Drevo je prírodný materiál a je pevnejší ako lacný plast. Aj pri neopatrnom obchádzaní s hračkami, ktoré je u malých detí typické, sa hračky nezničia a budú slúžiť aj mladším deťom.