Slováci sa aj dnes chytajú za hlavu v situácii, keď sú povinní vyriešiť určité formálne úradnícke záležitosti. Avšak, nie vždy pri nich musíte stratiť veľa z vášho času.

Štát plný zbytočnej byrokracie. Aj takéto negatívne označenie nesie medzi obyvateľmi naša krajina. Našťastie, nie všetky úradné záležitosti trvá vybaviť extrémne dlho a zložito. To je aj prípad úradných prekladov, ktoré už dnes vybavíte veľmi rýchlo, flexibilne a dokonca aj bez osobnej návštevy.

Bleskový preklad registra trestov

Stretli ste sa s tým, že od vás vyžadovali úradný preklad registra trestov? Potešíme vás, poznáme agentúry, kde si na to nebudete musieť vybavovať dovolenku. Ak sa jedná o nemecký alebo anglický jazyk, dodacia lehota bude naozaj krátka. Tento typ prekladu výpisu z registra trestov totiž vo väčšine spoločností ponúka aj expresnú službu prostredníctvom bleskových termínov, čím sa celý proces urýchli a vy preklad dostanete do rúk už do dvoch hodín od zadania.

Myslite však na to, že pri oficiálnom preklade je nutné, aby bol zviazaný s originálom dokumentu, ak však nemáte možnosť doručiť ho osobne, postačí aj mailová či poštová komunikácia.

Čo musí spĺňať úradný preklad do ruštiny

Zaujímavou úradnou požiadavkou sú rovnako preklady do ruštiny. Označiť ich môžeme aj za overené, oficiálne či súdne, vždy sa však bavíme o úradnom preklade. V súčasnosti ide stále o jeden z najrozšírenejších jazykov na svete, veď ho používa približne 258 miliónov osôb.

Takýto preklad majú povolenie vytvoriť len úradní prekladatelia, ktorí musia navyše disponovať aj platnou akreditáciou pre ruský jazyk od Ministerstva spravodlivosti SR. Nesmie na ňom chýbať konkrétne identifikačné číslo prekladu, okrúhla pečiatka, prekladateľská doložka a dokument bude spojený trikolórou so zdrojovým kódom.

Uistite sa teda, že bude úradný preklad uznávaný aj v zahraničí. Nezaobídete sa bez neho všade tam, kde bude od vás vyžadovaná právne záväzná a preukázateľná zhoda prekladu so zdrojovým textom. Pre stanovenie doby trvania vytvorenia prekladu stačí zaslať predmetné dokumenty e-mailom, ako je to dnes, pre ušetrenie času, možné aj v prekladateľskej spoločnosti illyria.