Prídete ráno na sídlisku k vášmu autu a hneď vám stúpne tlak. Máte totižto preliačenú nejakú časť karosérie a vinník nemal v sebe ani toľko slušnosti, žeby nechal za stieračmi lístok s kontaktom na seba, aby ste to mohli spoločne vyriešiť.

Niekto pri parkovaní poškodil vaše auto?

Ak máte už staršie auto, zrejme si neplatíte havarijné poistenie a vaše PZP takéto situácie pochopiteľne nepokryje. A keďže vinník „zdupkal“, nemôžete to riešiť ani cez jeho poistenie. Neostáva vám nič iné, len navštíviť servis.

Ak nechcete do staršieho auta príliš veľa investovať, návštevu autorizovaného servisu rovno zavrhnite, keďže tá by vás vyšla rozhodne najdrahšie. Dokonca len lakovanie nového dielu by vás mohlo vyjsť toľko, čo komplet suma v neznačkovom servise.

Najviac ušetríte ak pohľadáte použité karosárske diely. A ak narazíte na diel v rovnakej farbe ako je vaše auto a lak nemá nejaké vady, dokonca ušetríte aj na lakovaní a zrazu už náprava takejto nepríjemnosti neznie tak hrozne.

Ani kompletne poškodený motor nemusí byť pre vaše auto konečná

Aj keď sú takéto situácie nepríjemné, vo väčšine prípadov ide len o estetickú chybu a auto máte aj naďalej pojazdné. Na rozdiel od toho, keď sa vám poškodí motor a vaše auto ostane nepojazdné. Vtedy máte dve, respektíve tri možnosti. Ak teda neberieme do úvahy možnosť, že sa rozhodnete pre kúpu nového auta.

Prvá možnosť je, že bude stačiť vymeniť len nejakú časť motora. To býva najmenej nákladná možnosť, ale môže sa stať, že onedlho budete mať problém s nejakou ďalšou súčiastkou. Ak máte (okrem pokazeného motora) auto vo výbornom stave, možno by nezaškodilo pouvažovať nad výmenou motora.

To je tá druhá a zároveň tretia možnosť. Prečo? Pretože môžete si skúsiť zohnať motor použitý alebo repasovaný. Áno aj repasovaný sa už v podstate používal, ale je tu zásadný rozdiel. Použitý motor je jednoducho použitý. Samozrejme s tým, že funguje.

Na druhej strane repasovaný motor bol kompletne rozobratý, každá jedna súčiastka bola skontrolovaná, opravená a v prípade potreby vymenená a následne bol motor opäť zložený. Áno, logicky z toho vyplýva, že repasované motory sú drahšie ako použité, ale zároveň môžete očakávať, že vydržia dlhšie bez toho, aby ste opäť riešili nejakú opravu.