Svadba je v prvom rade veľký deň pre mladomanželov. Rovnako tak pre ich rodičov, obzvlášť ak ide o ich prvorodené deti. A samozrejme, je to veľká udalosť pre každého hosťa, ktorý sa z tohto významného životného kroku dvoch ľudí teší.

Myslíte si, že svadobný fotograf, či DJ sú drahí? Tak to ste si zrejme ešte nevyberali obrúčky

Ak nerátame minimalistické svadby, ktoré pozostávajú len z obradu za prítomnosti mladomanželov, svedkov a rodičov, ale berieme do úvahy „klasickú“ svadbu, na ktorej sa zúčastní širšia rodina a aj niekoľko kamarátov nevesty a ženícha, rozhodne nejde o lacnú záležitosť. Výdavky na zorganizovanie tohto významného dňa budete určite rátať v tisícoch.

Zoberte si napríklad takú „drobnosť“, akou sú zlaté svadobné obrúčky. Zlato nie je lacný materiál a ak bude mať nevesta svoju obrúčku doplnenú aj o drahý kameň, nemusíte ísť ani do prílišných extravagantností a poľahky sa z obrúčok stane jedna z najdrahších položiek vo vašom zozname svadobných výdavkov.

Obrúčky môžete mať lacnejšie aj bez toho, aby ste si vybrali lacnejší materiál

Dobrou správou je, že aj pri kúpe svadobných obrúčok sa dá výrazne ušetriť. Prvou možnosťou je zvoliť si obrúčky z lacnejších materiálov, akým je napríklad striebro. Toto však nevyhovuje každému. Predsa len sú obrúčky niečo, čo by malo vydržať do konca vášho života, rovnako ako vaše manželstvo a tak veľa ľudí chce, aby boli skutočne dokonalé.

Ušetriť sa však dá aj spôsobom, pri ktorom nebudete musieť robiť kompromisy pri výbere vašich vysnených obrúčok. Hovoríme o výkupe zlata. Ten funguje úplne jednoducho. Donesiete zlato, ktoré v zlatníctve ohodnotia a jeho výkupnú cenu vám vyplatia v hotovosti alebo vo vašom prípade bude odrátaná z ceny vašich nových svadobných obrúčok.

Odkiaľ však zlato zobrať ak ste nepracovali v Správe štátnych hmotných rezerv a nemáte doma zlaté tehličky? Určite však doma alebo v rodine nájdete staré šperky, či možno mince, ktoré už v podstate nikto nepotrebuje a len sú odložené a „zapadajú prachom“. Môžete tak takémuto zlatu dať posledné využitie práve výkupom. Ani by ste neverili, ako výrazne tak môžete ušetriť na svadobných obrúčkach.