PR článok | Foto: hxdbzxy / Shutterstock.com | 19.6.2020

Ako si zorganizovať dámsky šatník?

Väčšina žien má v šatníku oblečenie, ktoré reálne nenosí. Niektoré dokonca majú problém nájsť obľúbené kúsky a v šatníkoch im ešte visia nové kúsky, ktoré ešte majú visačky.

Ako si teda zorganizovať dámsky šatník? Máme pre vás pár overených tipov.

Rozdelenie podľa sezón

Dámsky šatník odporúčame usporiadať tak, aby v ňom oblečenie bolo rozdelené podľa sezón. Keďže momentálne beží leto, oblečenie sezóny jar/ leto by malo byť v dostupných policiach. Tričká s krátkym rukávom dávajte k tielkám do jednej police. Nohavice, legíny a kraťasy dávajte na kôpky do jednej police. Ak ale máte nohavice, či topy z krčivejších materiálov, odporúčame vám do šatníkov namontovať výsuvné vešiaky. Medzi najpredávanejšie výsuvné vešiaky radíme hlavne vešiaky na nohavice a výsuvný vešiak na ramienka.

Rozdeľte si oblečenie podľa sezón a budete mať prehľad v tom, kde sa čo nachádza. Oblečenie neaktuálnej sezóny ukladajte do najvrchnejších políc.

Vešanie

Do časti na vešanie dávajte predovšetkým oblečenie, ktoré je z krčivých materiálov, ako blúzky, elegantné nohavice, či šaty. Aby ste ale mali prehľad v časti, kde sú vešiaky na ramienka, odporúčame vám oblečene usporiadávať podľa typu. Blúzky dávajte k blúzkam. Elegantné nohavice vešajte k nohaviciam.

Aby ste už ale mali úplný prehľad, kde sa čo nachádza, oblečenie konkrétneho typu usporiadávajte od najsvetlejších odtieňov po tie najtmavšie. Ak budete chcieť nájsť napríklad bielu blúzku, viete, že ju nájdete na začiatku časti, kde visia blúzky. Toto je jednoduchý a zároveň veľmi praktický spôsob usporiadania vecí v časti na vešanie.

Spodné prádlo, pančuchy a ponožky odporúčame dávať skôr do komody do spálne. Jednoduchý prístup pomocou kvalitných úchytiek vám umožní mať po ruke to, čo dennodenne využívate a potrebujete.

Oblečenie, ktoré nenosíte, podarujte niekomu známemu, doneste ich na SWAP, predajte na internetových bazároch, alebo ho darujte nejakému OZ.