Mobilný telefón zmeníme raz alebo dvakrát do roka. Dobrý počítač kupujeme zvyčajne na niekoľko rokov, a preto musíme pri jeho výbere postupovať veľmi opatrne a s dôrazom na každý jeden detail.

Na trhu máte niekoľko možností a naozaj široký výber. Práve to je ale pre mnohých spotrebiteľov nevýhodou, pretože často ide o laikov, ktorí všetky dôležité otázky ohľadom ideálneho výberu nepoznajú. Preto sme tu my, aby sme vám povedali niečo o modeloch najnovších notebookov Xiaomi, ktoré sa všade vo svete veľmi dobre predávajú.

Prečo práve Xiaomi?

Každá jedna značka má svoje špecifiká. Notebooky Xiaomi si získali popularitu vďaka kombinácii dokonalých funkcií hardvéru so špičkovou technológiou a prijateľnou cenou. Výrobca sa tiež postaral o originálny dizajn počítačov, ako aj o rôzne uhlopriečky obrazoviek, ktoré umožňujú používať tieto stroje v rôznych podmienkach. Pre štúdium, jednoduchú prácu s Windowsom, na zábavu, prácu s vektorovou grafikou, alebo sledovanie filmov a využívanie internetu.

Notebooky pre študentov

Zariadenia na vykonávanie rôznych úloh s konkrétnou požiadavkou na rýchlosť a automatické zvýšenie výkonu. Kreslenie vektorovej grafiky, úprava videa, dostatočná pamäť disku a výkonný 4 jadrový procesor. Nesmieme zabudnúť na výdrž batérie a minimálnu hmotnosť s optimálnymi rozmermi!

Pre prácu a špecialistov

Ide možno o viac univerzálne modely s procesorom i5 6200 U, ktoré pracujú s výrobnou frekvenciou 2,3 GHz a pri zvýšenej záťaži to je 2,8 GHz. Takýto notebook sa stáva ideálnym pre účtovníkov, ale aj programátorov. V tomto prípade sa hodí tiež viac prístupov na pripojenie cez USB, možnosť Bluetooth 4.1. a zasa dostatočne veľký disk.

Herné notebooky od Xiaomi

Majú rovnako výkonné procesory, ktoré dokážu podporiť herné úlohy vo veľkosti 2-5 GB. Aby sa zariadenie počas rozohranej hry ale nezastavilo a nesekalo, je k dispozícii samostatná grafická karta s vlastnou pamäťou. Tieto zariadenia sú vhodné pre deti, ale aj dospelých, ktorí milujú dynamiku a jas farieb v zaujímavej hre.

Určite si ich obľúbite aj vy, len si musíte pre svoje potreby vybrať to správne zariadenie s tými najlepšími funkciami.