Hovorí sa, že obrazy už interiéru nevládnu, ale dotvárajú jeho atmosféru a pozdvihujú jeho úroveň. Čosi pravdy na tom bude.

Ak vás vaše staré obrazy už nudia a uvažujete na kúpou úplne nových, poradíme vám, ako si vybrať pekný obraz do vášho moderného bytu.

Štýl bývania

Skôr, ako začnete s hľadaním nových moderných obrazov, uvedomte si, že ku konkrétnemu štýlu bývania sa hodia len niektoré motívy obrazov. Poobzerajte sa okolo seba a všimnite si, v akom štýle je zariadené vaše bývanie. Minimalistický, provensálsky, industriálny, alebo eklektický štýl? Nekupujte obrazy, ktoré sa nehodia k vášmu štýlu bývania. Ak neviete, aký obraz si vybrať, aby vám pasoval k vášmu štýlu bývania, nechajte si poradiť od interiérových dizajnérov.

Obraz do konkrétnej miestnosti

Ak si chcete vybrať kvalitný obraz, farba rámu nie je až taká dôležitá ako motív obrazu. Obrazy by sme si mali vyberať aj podľa miestnosti, kde by mali byť umiestnené. Do obývačiek sa hodia viacdielne obrazy a obrazy na plátne. Do obývačky vyberajte len obrazy zo sekcie väčších obrazov do obývačky.

Najobľúbenejšie motívy obrazov do obývačky sú 3D motívy, ktoré majú za účelom opticky predĺžiť obývačku. Najčastejšie sú to motívy krajiny, prírody, lesa.

V obývačke vám ale krásne vynikne fotomozaika z vlastných fotiek. Krásne vynikne práve nad sedacou súpravou a zaručíme vám, že bude pútať pozornosť. Takýto obraz navyše ani nie je drahý a je váš, z vašich fotiek.

Do kuchyne vám odporúčame vyberať viacero menších obrazov s minimalistickými obrázkami. Jednoduché kvetiny, zaujímavé nápisy a obrazy podobné obrazom od Vincenta van Gogha (jeho najznámejšie slnečnice vo váze). Prírodné motívy sa vám najviac hodia práve do kuchyne a do jedálenskej časti.

Pri výbere nových obrazov si nevšímajte len motív, veľkosť obrazu a cenu, ale aj to, do akej miestnosti ich plánujete umiestniť. Obrazy nesmú byť na takom mieste, na ktoré svieti slnko počas celého dňa. Priame slnko vám môže zapríčiniť blednutie farieb.