Hodinky patria už dlhodobo medzi najpopulárnejšie doplnky. Dajú sa nosiť takmer na každú príležitosť a pri výbere ideálneho modelu vám môžu slúžiť aj niekoľko desiatok rokov.

Výber hodiniek by preto mal byť pomerne precízny, aby ste prihliadli na všetky dôležité kritériá a parametre, ktoré od takéhoto doplnku očakávate. Ako si vybrať nadčasové a elegantné hodinky, ktoré budete môcť nosiť roky?

Parametre kvalitných hodiniek

Základom pre výber nadčasových hodiniek je výber kvalitného modelu. Nadčasovosť sa spája s dlhou životnosťou hodiniek, čo prakticky znamená, že potrebujeme predovšetkým zvoliť hodinky, ktoré sú v kvalitnom prevedení. Vybrať si kvalitné hodinky vám môže pomôcť napríklad magazín o hodinkách, ale aj recenzie na internete, či napríklad odporúčania od blízkych. Ideálne je však vybrať si modely od značiek, ktoré sa orientujú len na výrobu hodiniek a preto sa dajú považovať za špecialistov v tejto oblasti.

Medzi základné parametre pri výbere patrí typ hodiniek – dnes si môžete vyberať smart hodinky, klasické ciferníkové hodinky, či napríklad digitálne modely. Pri strojčekových je podstatným parametrom práve typ strojčeka hodiniek. Medzi dôležité parametre smart hodiniek zasa patrí, výdrž batérie a jednotlivé funkcie, ktorými takéto inteligentné hodinky disponujú. Funkcie sú podstatné aj pri klasických hodinkách a môžu predstavovať jednu z vecí, ktorá vás o kúpe presvedčí.

Medzi najdôležitejší parameter kvality spočíva v prevedení. Prevedenie by malo zodpovedať vašej predstave z vizuálnej stránky. Malo by ísť o hodinky, ktoré nevyjdú z módy, no viete ich pritom úplne bez problémov kombinovať s vašim šatníkom. Z funkčnej stránky by mali byť hodinky z dostatočne odolného materiálu, aby sa nepoškrabali a nepoškodili. Investujte do modelov z drahších kovov, aby ste mali záruku, že sa vám nepoškodia a budete ich môcť bez problémov nosiť aj niekoľko rokov.

Ako si vybrať svoj štýl?

Náramkové hodinky dnes na trhu existujú aj v rôznych prevedeniach. Je preto dôležité si z vizuálnej stránky vybrať ideálny model pre vás. Populárne sú napríklad klasické oblekové hodinky, ktoré sa ale dajú nosiť prakticky k čomukoľvek. Sú minimalistické, no pritom plnia svoju funkčnú úlohu. Nepôsobia rušivo a predstavujú tak neutrálny doplnok vášho outfitu.

 Ďalším tipom sú športové hodinky, ktoré bývajú väčšinou masívnejšieho vzhľadu. Nehodia sa ku všetkému, ale majú množstvo funkcií a veľmi odolné vonkajšie prevedenie. Medzi takéto modely môžeme zaradiť napríklad poľné hodinky, ktoré boli pôvodne určené pre vojakov, či napríklad potápačské modely. Letecké hodinky patria taktiež medzi pomerne ikonické modely, ktoré sa veľmi dobre kombinujú do širokého spektra outfitov.