Dámy často pri výbere elegantnej obuvi riešia veľkú dilemu. Aj by nosili lodičky (veď predsa neexistuje elegantnejší a hlavne ženskejší druh obuvi), len čo keď práve lodičky rozhodne nie sú synonymom pohodlnosti?

Elegancia a ženskosť lodičiek sa len ťažko nahrádza

Množstvo žien, ktoré neznesú mať obuté lodičky dlhšie ako malú chvíľu, rieši potrebu elegantnej obuvi tak, že si radšej vyberú dámske poltopánky. Tie sú stále celkom elegantnou, ale hlavne oveľa pohodlnejšou obuvou. Okrem neutrálnych modelov nájdete aj výraznejšie kúsky a v podstate sa nedá o poltopánkach povedať nič extra negatívne.

Ale nie sú to lodičky. Tie totižto len tak niečo neprekoná. Len ich výber býva často komplikovanejší, ale to neznamená, že je nemožný. Ak si chcete kúpiť lodičky, v ktorých budete nielen vyzerať famózne, ale aj také, ktoré sa vám budú nosiť čo najpohodlnejšie (samozrejme v rámci toho, že sú to lodičky a nie napríklad tenisky), prinášame vám niekoľko rád, ktoré vám pri výbere pomôžu.

Aj lodičky môžu byť pohodlnejšie

Začneme jednou radou, ktorú možno poznáte, ale stále sa nájde dosť ľudí, ktorí to nerobia. Pri kúpe nových lodičiek (a akejkoľvek inej obuvi) si vyskúšajte obe. Veľa ľudí má totižto jednu nohu o niečo väčšiu ako druhú a ak sa to týka aj vás a vy si vyskúšate len jednu (tú menšiu), druhá noha bude vo vašich nových lodičkách trpieť.

Čo sa pružnosti, či pevnosti lodičiek týka, platí nasledovné: časť s pätou by mala byť pevná, aby sa neprehýbala pri dlhodobejšom nosení. Naopak „prstová“ časť by mala byť dostatočne pružná na to, aby nebránila kĺbom v prirodzenom pohybe.

Dôležitý je aj čas, kedy sa vyberiete na nákup. Ak si budete kupovať lodičky poobede, keď budete mať po celom dni trošku spuchnuté nohy, budete mať istotu, že zakúpené lodičky vám budú dobré počas celého dňa a nielen ráno.