PR článok | 13.9.2018

Ako si vybrať kvalitný toner do domácej tlačiarne?

Hľadáte do svojej domácej tlačiarne kvalitné tonery, ktoré by vám nevysychali a tonerové kazety by sa pri manipulácii neznehodnotili? Poradíme vám, ako si z množstva ponuky tonerov vybrať kvalitný, ktorý zbytočne moc nepreplatíte.

Originálny toner? Ten je pre vás zbytočne drahý

Originálne tonery od výrobcov tonerov sú pre vás úplne zbytočné. Zbytočné nebudú jedine vtedy, ak nevyužívate svoju domácu tlačiareň len na súkromné účely, ale používate ju aj na prácu – robíte z domu a tlačíte z domu. Ak napríklad máte tlačiareň značky Canon a nepotrebujete originálne tonery Canon, postačia vám aj laserové kompatibilné tonery značky Canon.

Aké sú to kompatibilné tonery?

Kompatibilné tonery – ideálna voľba pre vás

Kompatibilné tonery sú vlastne tonery od alternatívnych výrobcov, ktorí ponúkajú kvalitou podobné tonery tým originálnym, len s tým rozdielom, že pri kompatibilných toneroch neplatíte za značku. Ak chcete dobrý toner do vašej domácej tlačiarne využívanej len na súkromné účely – tlačenie vlastných dokumentov, tlačenie obrázkov, školských projektov detí, vyberajte si z ponuky kompatibilných.

Atramentové tonery

Ak natrafíte na atramentové tonery, nenechajte sa zmiasť. Aj takéto tonery totiž existujú, ale ak máte doma laserovú tlačiareň, atramentové tonery si nemôžete kupovať. Sú totiž vhodné len do atramentových tlačiarní, ktoré však už len málokto využíva. Kedysi boli atramentové tlačiarne spolu s ihličkovými tlačiarňami na vrchole slávy. Boli však veľmi pomalé a hlavne hlučné a tak ich neskôr nahradili kvalitnejšie laserové tlačiarne.

Ak ale máte doma staršiu atramentovú tlačiareň, ste odkázaní vyberať z ponuky atramentových tonerov. Do atramentových tlačiarní kupujte atramentové náplne do tlačiarní HP. Odporúčame skôr kompatibilné, ktoré sú lacnejšie ako originálne.

Pri výbere tonerov nezohľadňujte len značku tlačiarne, ale aj jej typ. Musíte vedieť, či máte doma laserovú, alebo atramentovú tlačiareň.