Martini môžeme jednoznačne považovať za jeden z najpopulárnejších miešaných drinkov na svete. Vedeli ste však, že existuje aj jeho variácia s názvom Irish Martini kokteil? Ako si takýto miešaný drink pripraviť sa dozviete v tomto článku.

Martini v minulosti preslávili predovšetkým filmy o Jamesovi Bondovi, keďže práve Martini boli jeho obľúbeným drinkom.

Neskôr sa na čas tento miešaný kokteil z barov vytratil, no zdá sa že v posledných rokoch začína Martini opäť „miešať kartami“.

Variácií tohto drinku je skutočne veľké množstvo a jednou z tých menej známych, je takzvané Irish Martini, o ktorom bude reč práve dnes.

Ako si Irish Martini pripraviť?

Samozrejme, ak hovoríme o Irish Martini, tak veľmi dôležitú úlohu v tomto nápoji bude zohrávať kvalitná whisky, najlepšie priamo z Írska.

Práve vďaka nej v kombinácii s kvalitnou vodkou dokážete pripraviť skutočné Irish Martini.

Okrem týchto dvoch alkoholických nápojov budete na prípravu tohto miešaného drinku taktiež potrebovať klasický Vermut, ktorý je neodmysliteľnou súčasťou každého Martini.

Pokiaľ nie ste prílišným zástancom vodky, tak ju môžete vymeniť za obľúbený gin.

Nezabudnite na ozdobu

Poslednou ingredienciou k dokonalému Irish Martini je samozrejme plátok citrónu, ktorý sa servíruje na špeciálny pohár na Martini. Tieto nápoje sú totiž význačné svojou lahodnou chuťou.

Veríme, že sme týmto článkom opäť o čosi viac obohatili váš prehľad, čo sa miešaných nápojov týka. Pri najbližšej príležitosti teda aj vy skúsite namiešať svoje prvé Irish Martini a ohúrte vašich kamarátov, kolegov a blízkych.

Netreba však zabúdať na to, že konzumácia alkoholických nápojov, je určená len osobám starším ako 18 rokov a aj v tom prípade, že máte viac ako 18 rokov, vám odporúčame konzumovať miešané alkoholické nápoje vždy s mierou.