Medzi najobľúbenejšie zimné športy patrí bez pochyby aj snowboarding. Aby však boli vaše chvíle na svahu príjemným zážitkom, prinášame vám niekoľko tipov pre kvalitné vybavenie.

Ako si vybrať snowboard

Snowboardy sa vyrábajú pre rôzne kategórie pokročilosti. Aj vy si vyberajte podľa triedy, do ktorej si myslíte, že patríte. Pri každom snowboarde je uvedená aj kategória, pre ktorú je daný výrobok určený. Máte na výber rôzne typy snowboardov pre začiatočníkov, mierne pokročilých aj pokročilých.

Ak patríte medzi tých lepších, môžete si novú dosku kúpiť tiež podľa štýlu jazdy. Na výber máte snowboardy pre freestyle, carving aj  freeride snowboarding. K dispozícii sú tiež všestranné snowboardy vhodné na jazdu po zjazdovke aj skoky.

Snowboardy podľa pohlavia, veku a telesných rozmerov

Na trhu nájdete snowboardy pre mužov, ženy aj deti. Všetky typy zohľadňujú špecifiká postavy, veľkosť chodidla, držanie tela a podobne. Čo sa týka dĺžky, váš snowboard by mal dosiahnuť približne po vaše ústa. Do úvahy je potrebné brať aj vašu váhu. Ak máte nižšiu hmotnosť, pre lepšie ovládanie počas jazdy vyberte pokojne o niečo kratší snowboard, než je určený pre vašu výšku a naopak.

Snowboardy pre začiatočníkov

Ak so snowboardingom začínate, vyberte si snowboard vhodný pre začiatočníkov. Odporúčame vám zvoliť si radšej kratšiu dosku. Bude sa vám na nej ľahšie manévrovať a zatáčať. Nezabudnite na ostatné vybavenie, ako sú prilba a chrániče. Budete potrebovať aj snowboardovú bundu a nohavice. Takto vybavený sa môžete pustiť na svoju prvú jazdu s inštruktorom alebo aj bez neho.

Lyžiarske nohavice

Komfort na svahu vám zabezpečia kvalitné lyžiarske bundy a nohavice. Pri výbere sú dôležité najmä vodeodolnosť a priedušnosť materiálov.

Kvalitné lyžiarske nohavice dobre izolujú chlad, spoľahlivo vás ochránia pred zimou, vlhkosťou aj vetrom. Praktické traky a elastický pás zabezpečia, že na vás nohavice budú dobre sedieť. Na trhu nájdete bohatú ponuku lyžiarskych nohavíc pre mužov, ženy aj deti.

Ženy iste ocenia elegantný športový dizajn a deti bohatú farebnosť prevedenia lyžiarskych nohavíc. A ak patríte náhodou len k tým, ktorí sa pre tento adrenalínový a zábavný šport stále len rozhodujú, vyberte si oblečenie a lyžiarske nohavice, ktoré vám nebudú brániť v slobodnom pohybe pri plánovanej jazde. Len tak si pri lyžovaní alebo na snowboarde užijete potrebný relax a pohodu.