PR článok | 21.3.2019

Ako riešiť problémy s erekciou?

Problémy s erekciou trápia vo svete milióny mužov. Na Slovensku sa k problémom priznalo pol milióna mužov, no ani toto nemusíte znamenať, že týchto mužov nie je viac. Pre mužov sú problémy s erekciou niečo, o čom sa nechcú baviť a snažia sa to utajiť. Ako ale riešiť problémy s erekciou?

Problémy netajte a vyhľadajte lekára

Tajiť problémy s erekciou žiadnemu mužovi nikdy nepomohlo, práve naopak, partnerka bola sklamaná a snažila sa prísť na to, prečo partner nemá chuť na sex práve vtedy, keď ona ju má.

Ak nechcete sklamať svoju partnerku, problémy s erekciou jej nezatajujte, ale sa jej priznajte. Neustále vyhováranie sa prestane baviť nielen vašu partnerku, ale aj vás. Predsa len, partnerka je vaša najbližšia osoba a práve ona si zaslúži počuť pravdu. Nezabúdajte však vyhľadať lekára. Ten vám pomôže odhaliť príčiny problémov s erekciou.

Aké môžu byť príčiny problémov s erekciou?

Príčin môže byť hneď niekoľko. Môže to byť vysoký vek, ale aj psychické vypätie. Je dokázané, že muži nad štyridsať majú problémy s erektilnou dysfunkciou, čiže majú problém udržať alebo dosiahnuť erekciu. Nie je to choroba, ale symptóm. Je to prejav iných chorôb. Treba si však uvedomiť, že erekcia začína v hlave. Ak sa muž pri sexe necíti dobre, myšlienky smerujú inam, je pochopiteľné, že nemôže dosiahnuť erekciu. Psychologické faktory a vek sú hlavnými príčinami problémov s erekciou. Negatívny vplyv má aj alkohol, cigarety, drogy a zlé stravovanie.

Problémy konkrétne s erektilnou dysfunkciou vie spôsobovať aj štítna žľaza, preto ak sa vám dlhodobo nedarí udržať erekciu, dajte si vyšetriť štítnu žľazu v endokrinologickej ambulancii. Pomôcť si však môžete aj užívaním modrých piluliek Viagry.

Ak chcete, aby problémy s erekciou prestali, problémy netajte, navštívte lekára a zmeňte svoj životný štýl. Uvidíte, že spozorujete výrazné zlepšenie.