Aj napriek tomu, že Česká republika je naša susedná krajina, doručovanie balíkov do Čiech zo Slovenska je častokrát problematické a nákladné. Pozreli sme sa preto na spôsoby, ako doručiť balík do Čiech čo najvýhodnejšie a najbezpečnejšie.

Prepravovanie balíkov nielen do Čiech, ale aj do zahraničia vás môže pri zlom výbere dopravcu stáť mnoho peňazí a nervov.

Práve preto by ste nad jeho výberom mali už dopredu zamyslieť.

Ako správne vybrať prepravcu?

Prepravné spoločnosti sa dnes zvyknú predháňať v tých najvýhodnejších ponukách pre svojich klientov a to častokrát aj na úkor kvality samotného doručenia.

Pri zlom výbere prepravcu sa vám tak pokojne môže stať, že váš balík do Čiech síce dorazí v tom správnom čase, no o jeho stave to už nebudete môcť povedať.

Aby ste týmto nepríjemným situáciám predišli, odporúčame sa zamerať na prepravné spoločnosti, ktoré disponujú  veľkou flotilou áut, premysleným procesom distribúcie a pohotovým operačným tímom.

Mimoriadne dôležitým prvkom pri rozhodovaní sú aj referencie od iných klientov na samotnú prepravnú spoločnosť. Je tiež dôležité zvážiť cenovú ponuku, flexibilitu a rýchlosť doručenia.

Kvalita za primeranú cenu

Už vyššie sme písali o tom, že niektoré prepravné spoločnosti svojou nedbalosťou nedokážu doručiť produkt v požadovanom stave.

Pri tejto téme by sme vám preto odporučili si radšej priplatiť za kvalitu danej prepravnej služby. Tak si totiž môžete byť istí, že váš balík sa dostane do Čiech či do zahraničia načas a v skvelom stave.

Naše odporúčania

Ak by sme vám mali zanechať nejaké odporúčania, ako posielať svoje balíky do Čiech čo najefektívnejšie a najbezpečnejšie, odporučili by sme vám nadviazať spoluprácu s kvalitnou prepravnou službou, ktorá sa v odvetví logistiky pohybuje už niekoľko rokov.