PR článok | Foto: Pordee_Aomboon / Shutterstock.com | 4.6.2020

Ako koronavírus ovplyvnil náš život

Pred pár týždňami sme si začínali uvedomovať, že epidémia, ktorá prepukla v ďalekej Číne, môže ohroziť aj zdravie nás všetkých. Aj keď sme malá krajina, ročne k nám docestujú desaťtisíce zahraničných turistov a práve možnosť neobmedzene cestovať spôsobila rozšírenie koronavírusu do všetkých kútov sveta. Vyzerá to tak, že viaceré európske štáty sa spamätávajú z pandémie a život sa tam pomaly vracia do normálu. Ako ale koronavírus ovplyvnil náš život?

Zvýšená hygiena rúk

Už v materskej škole nám vychovávateľky hovorili, aké potrebné je si pravidelne dezinfikovať ruky. Dnes, kedy nás situácia ohľadom COVID-19 dala všetkých do pozoru, si dávame o to väčší pozor na dezinfekciu rúk. Viacerí ľudia si neváhajú kúpiť jednorázové latexové rukavice a používajú ich či už v obchodoch s oblečením, alebo v potravinách.

Zvýšená hygiena rúk sa vyžaduje najmä po návšteve obchodu, verejných toaliet, ale aj verejnej dopravy. Odporúčame vám preto nosievať so sebou aj latexové rukavice pre prípad, že by chýbala dezinfekcia rúk.

Ochranné pracovné kombinézy

Veľmi rizikovými miestami sú aj po uvoľnení opatrení nemocnice. Aj keď záchytné miesta pred nemocnicami, kde sme mali možnosť vidieť vyškolený personál v ochranných pracovných kombinézach, ako odoberal vzorky, tam už nie je, je potrebné byť obozretní a chrániť si nos a ústa v interiérových priestoroch.

Ochranné pracovné kombinézy by mali byť vyrobené z kvalitnej netkanej textílie a majú zabrániť preniknutiu kvapôčiek na pokožku. Práve z pokožky by mohol vírus preniknúť do organizmu, preto by nemocnice, ale aj iné zariadenia, kde sa združuje veľa ľudí, mali mať k dispozícii dostatok ochranných pracovných kombinéz.

Odstupy

Odstupy budú aj naďalej veľmi dôležité. Koronavírus ovplyvnil náš život až tak, že sme sa začali vyhýbať preplneným miestam. Pokiaľ to situácia nevyžaduje, skúste sa takýmto miestam vyhýbať a ak sa to nedá, skúste dodržiavať odstupy. Takto zabránite kvapôčkam, aby sa zachytili na vašej pokožke a prenikli tak do vášho organizmu.