PR článok | 1.4.2019

Ako čo najrýchlejšie vstúpiť na podnikateľský trh?

Napriek tomu, že minimálna mzda konečne stúpla a viacerí zamestnanci vidia na výplatných páskach rozdiel, nájdu sa aj takí, ktorí nie sú spokojní a namiesto dennej rutiny v práci hľadajú niečo, čo ich bude viac baviť a napĺňať.

Jednou z možností je pustiť sa do vlastného biznisu a byť sám sebe pánom. Ako si však urýchliť nástup na podnikateľský trh a hlavne nič nepokaziť?

Zverte sa odborníkom, ktorí sa špecializujú na zakladanie firiem

Ak ste doteraz nemali skúsenosti s podnikaním a vôbec neviete, ako prebieha zakladanie spoločnosti, bolo by lepšie, keby zveríte tento životne dôležitý krok do rúk odborníkov. Na Slovensku nájdete skúsených odborníkov- firmy, ktoré sa špecializujú na zakladanie nových spoločností. Všetky potrebné dokumenty vám vybavia bez toho, aby ste vy museli niečo riešiť. Samozrejme, pomôžu vám vybrať formu a predmet podnikania a zrealizujú aj zápis do OR.

Ak si chcete byť istý, že všetko prebehne bez komplikácii, zverte sa do rúk takejto firmy a majte istotu, že všetky potrebné dokumenty budú vybavené. Takýmto spôsobom si urýchlite nástup na podnikateľský trh a bude môcť podnikať bez toho, aby ste sa báli, či máte všetko riadne vybavené.

Vyberte si ready made spoločnosť

Ak nechcete čakať na registráciu vašej firmy do OR a vybavovanie ostatných potrebných dokumentov, vyberte si ready made spoločnosť. Jedná sa o spoločnosti, ktoré sú vopred založené, takže sa čakaniu, kým bude vaša spoločnosť založená, jednoducho vyhnete. Sú určené na ďalší odpredaj, čo znamená, že stačí prepísať meno konateľa na vaše a automaticky sa tak stávate majiteľom firmy. Ready made spoločnosti nemajú za sebou žiadnu obchodnú históriu, čiže vy budete jej prvým a zároveň jediným majiteľom.

Ak sa rozhodnete pre túto možnosť, podnikať môžete do pár hodín. Vyhnete sa tak zdĺhavému schvaľovaniu a vybavovaniu potrebných dokumentov potvrdzujúcich vlastníctvo firmy.