Prebytočné baktérie v pitnej vode sú častým problémom vo veľkom množstve domácností na Slovensku. Jedným zo spôsobov, ako sa ich zbaviť je inštalácia UV lampy na vodu. Ako a kde takúto lampu nainštalovať sa dozviete nižšie.

Baktérie, akými sú rôzne koliformné baktérie, enterokoky, kultivovateľné mikroorganizmy, cryptosporidium či známejšie E.coli sa až v prekvapivo vo veľkom množstve vyskytujú v mnohých domácnostiach na Slovensku.

Okrem tvrdej vody, ktorú dokážete pohodlne odstrániť pomocou zmäkčovača vody do domu, sú práve tieto baktérie ďalším dôvodom, prečo by ste sa mali o kvalitu vašej pitnej vody v domácnosti starať.

Pomôcť vám môže UV lampa na vodu

Ako sme už spomínali v samotnom úvode tohto článku, tak jednoduchým spôsobom, ako dokážete eliminovať až 99,99 % všetkých prítomných baktérií a mikroorganizmov je pomocou UV lampy na vodu.

Dlhoročné výskumy totiž zistili, že práve dostatočné množstvo UV žiarenia dokáže tieto baktérie odstrániť.

Kde a ako UV lampu inštalovať?

Efektívnu UV lampu môžete vo vašom byte či dome nainštalovať hneď na niekoľko miest.

Zo skúseností certifikovaných predajcov však vieme, že tým najideálnejším miesto je centrálny prívod vody.

Inštaláciou práve na toto miesto totiž zabezpečíte elimináciu škodlivých baktérií v celom byte alebo dome.

Taktiež je dôležité poznamenať fakt, že ak sa chcete týchto baktérií zbaviť raz a navždy, je dôležité mať túto lampu neustále zapnutú.

Preto pri jej inštalácii nezabudnite napojiť aj zdroj energie v podobe zástrčky.

Zverte sa do rúk odborníkov

Aj napriek tomu, že UV lampa je pomerne jednoduché zariadenie, ktoré by ste si určite dokázali nainštalovať sami, pre istotu sa poraďte o jej výbere a inštalácii s certifikovaným predajcom, ktorý má skúsenosti s odstraňovaním nečistôt z pitnej vody.