Pokiaľ ste aj vy nadšencom airsoftu a tieto eventy plné adrenalínu a dobrodružstva milujete, iste máte vo svojej výbave hneď niekoľko zbraní. Niektorí nedajú dopustiť na elektrické, srdcia iných zase ukradli plynové zbrane.

V dnešnom článku sa pozrieme na druhú spomínanú skupinu, prezradíme si to, aké výhody či nevýhody má plynová zbraň vo vašej výbave na airsoft a ukážeme si, že tieto dve veci jednoducho idú dokopy. A možno nájdete svoju novú airsoftovú lásku!

Ideálna sekundárna zbraň?

Aj keď plynové zbrane nie sú v airsoftovom svete číslom 1, stále sú u niektorých strelcov veľmi populárne. Plynová zbraň sa najčastejšie využíva ako takzvaná sekundárna pištol, ktorá je akousi alternatívou pre vašu najpoužívanejšiu. O výstrel munície sa stará stlačený plyn, ktorý prenáša svoju energiu na guľôčku a tá potom opustí hlaveň. Zväčša ide o plynové pištole, ktorých výhody spočívajú hlavne v boji nablízko – v úzkych uličkách, miestnostiach, uzavretých priestoroch. Sú takisto veľmi ľahko prenosné, jednoducho sa s nimi manipuluje a v špecifických situáciách vám môžu naozaj pomôcť, niekedy dokonca viac ako vaša hlavná zbraň. A naozajstný majster strieľania musí vedieť kvalitne manipulovať aj s „plynovkou“.

Niektorí strelci môžu argumentovať neustálou potrebou zásobníkov plynu počas boja. Určite, tento faktor je pre mnohých nevýhodou, no ako sa dozvieme bližšie, aj na tento problém existuje veľmi dobré riešenie.

Ide to aj s plynovou zbraňou

Plyn do plynových zbraní sa najčastejšie predáva vo forme bombičiek. Tieto CO2 bombičky sú síce taktiež ľahko prenosné a zaberú minimum miesta vo vašom airsoftovom výstroji, pravdou je, že neustále dopĺňanie zásob plynu do pištole je nepraktické. Našťastie sa v súčasnom svete airsoftu rozmohli takzvané „blow back“ plynové zbrane, vďaka ktorým tak môžete strieľať aj bez neustáleho nabíjania. Spätný chod záberu zbrane sa postará o automatické nabíjanie po každom výstrele. Logicky miniete viac plynu, no zážitok zo streľby z plynovej pištole je o to lepší a ide takisto o odstránenie najvýraznejšieho predsudku, ktorý mnohí proti „plynovkám“ stále majú.

Široký výber modelov a prevedení plynových pištolí je tiež niečo, čo každý milovník airsoftu zaiste ocení. Môžete si vybrať z najrôznejších druhov a vzhľadov zbraní a do svojho výstroja tak pridať sekundárnu zbraň spĺňajúcu všetky vaše predstavy. Rozhodne sa oplatí venovať výberu dostatok pozornosti, pretože vás práve vaša alternatívna zbraň dokáže v kritických situáciách eventu naozaj zachrániť a zvrátiť dianie vo váš prospech.

V prípade, že si s výberom neviete dať rady, obráťte sa na odborníkov z internetového obchodu AFG.sk, ktorí vám vďaka svojim dlhoročným skúsenostiam hravo poradia a vy tak môžete mať plynovú pištoľ, ktorá bude nielen kvalitná a spoľahlivá, ale aj krásna a príťažlivá!