Obuv má okrem funkčnosti aj estetický rozmer, ktorý je niekedy trochu podceňovaný. Dotvára celkovú vizáž ženy ako aj muža. Topánky odzrkadľujú náš vkus, osobnosť a často i momentálnu náladu. Vypovedajú o životnom štýle nositeľa a prispievajú k celkovému dojmu, ktorý zanechá.

Muži sú tou časťou populácie, ktorá, čo sa týka obuvi, uprednostňuje pohodlie a komfort pred eleganciou a atraktívnym dizajnom. Na vzhľade jedného z najdôležitejších doplnkov si zakladá predovšetkým nežnejšie pohlavie. Pánska topánková móda je napriek tomu rôznorodá a výber na trhu široký. Ale ani pánom nie je vždy ľahostajné, či ich obuv ladí so zvyškom outfitu, pretože sa chcú tiež páčiť. Ktoré topánky nosia najradšej?

Podľa čoho si muži vyberajú obuv?

Dôležitým aspektom, ktorý pri výbere netreba prehliadať, je materiál topánok. Kvalitný a odolný materiál, ako napríklad koža alebo syntetické tkaniny, či priedušný, zvyšuje životnosť topánok a rovnako zaisťuje príjemný pocit pri nosení. Podstatnú rolu pri kúpe zohráva aj praktickosť a účel topánok. Iná príležitosť si vyžaduje iný druh obuvi. Túra na hory, zápas s priateľmi, ples alebo maturita. S udalosťou, na ktorú obuv volíme, súvisí jej konkrétny štýl.

Čo si muži obúvajú najradšej?

Zárukou pohodlia a ľahkej chôdze sú vyhľadávané a populárne pánske šľapky alebo ich obmena – žabky. Sú ideálne na doma, na prezutie do práce, školy či najmä počas horúceho leta na dovolenku, prechádzku alebo len tak do mesta.

Ďalším pohodlným kúskom, ktorý nesmie chýbať v žiadnej pánskej polici na topánky, sú jednoznačne vzdušné sandále. Patria rovnako k ležérnej obuvi vhodnej na voľnočasové aktivity. Obidva typy topánok sú nenáročné na údržbu.

Univerzálny doplnok? Stavte na zaručenú klasiku

Štýlové tenisky nepochybne patria k jedným z najviac preferovaných druhov topánok, po ktorých muži bez váhania siahajú. Ich využitie je veľmi variabilné. Je možné ich kombinovať s takmer akýmkoľvek typom oblečenia. Športové tenisky pasujú k voľnočasovým teplákom, tričku, mikine aj rifliam, no tenisky s elegantnejším dizajnom nevyzerajú zle ani s oblekom a formálnejším oblečením. Táto kombinácia vykúzli „smart casual“ vzhľad. Navyše sú skoro do každého počasia. Popularita tenisiek stále rastie. Tieto topánky budú vždy v kurze. Jedným z obľúbených sú adidas topánky, ale existuje aj množstvo iných overených značiek, ktoré nesklamú.

Štýl obuvi závisí od konkrétnej príležitosti

Do práce sú na bežné nosenie vhodnou alternatívou espadrilky, mokasíny alebo poltopánky, elegantné i pohodlné zároveň. Nesklamú ani pri ďalších formálnych príležitostiach. V zbierke mužských topánok so zanietením a zmyslom pre šport, ale aj tých, ktorí raz za čas rekreačne vybehnú na túru, nesmie chýbať štýlová outdoorová obuv. Páni pracujúci v stavebníctve či priemysle potrebujú špeciálnu pracovnú obuv, ktorá sa postará o bezpečnosť a ochranu ich nôh za každých okolností. Pre manažérov, obchodníkov, bankárov či riaditeľov sú najlepšou voľbou kožené oxfordky či derby. Na chladnejšie mesiace sú tu elegantné i robustné čižmy. Širokú ponuku všetkých typov pánskych topánok nájdete na MODIVO.

Mužské pokolenie sa chce cítiť dobre, ale tiež vyzerať atraktívne. K tejto harmónii dopomôžu správne a pohodlné topánky zvolené s ohľadom na to, kam budú obuté.