Ak nerátame maličké sklady, kde sa manipuluje s tovarom, ktorý je možné bez problémov prenášať aj v rukách, tak sa žiadny sklad nezaobíde bez užitočnej manipulačnej techniky. Aká je pre aký sklad vhodná, to opäť záleží od toho, s akým ťažkým tovarom sa v danom sklade manipuluje a či ho je potrebné dvíhať do vyšších polôh.

S elektrickým paletovým vozíkom pre vás žiaden náklad nebude príliš ťažký

Jedným zo základných typov manipulačnej techniky sú spoľahlivé paletové vozíky. Aj keď sa zvyknú používať na kratšie vzdialenosti, neznamená to, že na ne nie sú kladené veľké nároky. Musia zvládnuť úzke uličky skladov, stiesnené priestory v nákladných priestoroch vozidiel, či strmé rampy. A to všetko čo najrýchlejšie, keďže čas sú peniaze.

Ako to paletový vozík všetko zvládne? Ak má kompaktné rozmery a presné riadenie, nebude to preň žiadny problém. Modely s elektrickým pohonom vám uľahčia prepravu aj naozaj ťažkých nákladov. Tie najvýkonnejšie modely zvládnu prepraviť tovar s hmotnosťou niečo cez 3 tony! A to vďaka výkonnému pohonu, ktorý je naviac doplnený o rýchle brzdy, keďže bezpečnosť je v sklade prvoradá.

Prejdite na elektrický pohon aj pri vysokozdvižných vozíkoch

Ak však potrebujete prepravovať ešte ťažší náklad (do 8 ton) a naviac ho aj zdvíhať, jednoznačnou voľbou sú elektrické vysokozdvižné vozíky. Elektrické? Áno, tie už dokážu svojim výkonom nahradiť vozíky so spaľovacími motormi a tak sú vhodné takmer pre všetky oblasti použitia.

Elektrické vozíky však majú aj ďalšie výhody. Ich prevádzka je tichá, čo ocenia zamestnanci, ktorí ich ovládajú, prípadne pracujú v ich bezprostrednej blízkosti. A obzvlášť pri použití vo vnútri skladu príde vhod aj to, že elektrické vozíky neprodukujú žiadne emisie, ktoré dýchať celú smenu taktiež nie je nič príjemné.