PR článok | 27.9.2019

Aké sú aktuálne trendy vo svete postelí? Popularita masívu rastie

V posteli strávime tretinu dňa. Naše telo si po náročnom dni zaslúži oddych a posteľ tu zohráva kľúčovú úlohu. Prečo sú postele z dreveného masívu také obľúbené? Oplatí sa do nich investovať? Ak si zadovážite kvalitnú posteľ, vydrží vám pokojne celý život. Myslite na to pri jej výbere.  

1. Prečo je dôležité na čom spím?

Drevené rámy postelí sa vyrábajú v niekoľkých štýloch, farbách a úpravách dreva. Nie je to len o tom, aká farba dreva sa vám páči. Rôzne druhy dreva reprezentujú rôzne kombinácie jeho vlastností. Napríklad pre masívne postele z palisandrového dreva sú charakteristické tmavšie farby, dlhá životnosť a exotický nádych. Rôzne druhy dreva so sebou prinášajú rôzne vlastnosti vašej postele. Vyberajte ich starostlivo.

Zdroj: bigstockphoto.com

2. Postele s dlhou životnosťou

Predajcovia drevených postelí si môžu často dovoliť predĺžiť záruku na svoje masívne postele na niekoľko rokov. Je tomu tak práve preto, že sú vyrábané z pevného a tvrdého dreva, ktoré sa len tak ľahko nepoškodí ani nepoškriabe. Už nemusíte mať na čele vrásky kvôli tomu, že si váš synček spravil z rámu postele diaľnicu pre svoje autíčka.

“Pri kúpe dreveného rámu postele vždy zvoľte masívny drevený rám, nie „dyhy“, ktoré sa môžu zdať atraktívnou, lacnejšou alternatívou. Dyha je náchylná na odlupovanie vrchnej vrstvy či iné poškodenie. Z dlhodobého hľadiska sa jej nákup preto neoplatí.”

3. Praktickejšiu nenájdete

Výhodou masívnych postelí je, že pri dodaní vám ich donesú zabalenú až domov.  To umožňuje ľahké premiestnenie postele do v rámci vášho domu. Posteľ si teda prenesiete tam, kde ju chcete postaviť, a až následne ju zložíte dokopy. Pri reorganizácii nábytku tak nebudete mať s posteľou najmenší problém. Rošt postele zvyšuje vetranie a prúdenie vzduchu pod matracou, čím udržiava čisté a hygienické prostredie na spanie.

Zdroj: bigstockphoto.com

4. Eco – friendly filozofia

Drevo patrí medzi najrozšírenejším obnoviteľné zdroje na našej planéte. Lesy, poskytujú bohaté zásoby kvalitného dreva, ktorého ťažba v rozumnej miere a pri vyrovnanom hospodárení nijak neškodí životnému prostrediu. Skontrolujte, či je drevo označené medzinárodným certifikátom FSC alebo PEFC, ktorý zaručuje, že pochádza z trvalo udržateľných zdrojov, ktoré sa po výrube opätovne vysádzajú.

5. Netreba sa o nich starať

Drevo je prírodný produkt a vyžaduje si minimálnu údržbu a starostlivosť, pričom sa veľmi ľahko čistí. Na zabezpečenie požadovaných vlastností dreva sa zvyčajne používa lak na drevo a povrchová úprava. Odrenín či škrabancov na novej posteli sa tak už nemusíte obávať.

Fotogaléria