Obdobie letných dovoleniek sa nezadržateľne blíži. Čo to znamená pre dovolenkárov? V prvom rade, že je najvyšší čas pouvažovať nad tým, do akej krajiny sa cez leto vyberiete (ak ste takúto voľbu ešte neučinili).

Nebudete sa len kúpať v mori

Prípravy na dovolenku však nespočívajú len vo výbere destinácie aj keď to je samozrejme úplný základ. Potrebujete vedieť nielen to, kam pôjdete, ale aj v čom pôjdete, respektíve, čo budete počas dovolenky nosiť.

V súvislosti s dovolenkou vám určite napadnú ako prvé nové dámske plavky. Pochopiteľne však nestrávite celú dovolenku len v plavkách. K dovolenke predsa okrem pláže a mora patrí aj spoznávanie pamiatok a turistických atrakcií, vychutnávanie si skvelého jedla, prípadne bujaré párty v nočných kluboch.

A na všetky tieto činnosti sú skvelým outfitom nejaké pekné šaty. Takže ak ste si už vyskúšali, či vám stále sadnú vaše plavky, je čas sa zamyslieť nad tým, aké šaty si pribalíte, keď pôjdete na dovolenku. Niečo vám však prezradíme: rozhodne využijete viac ako len jedny.

Šaty na rôzne príležitosti

Ostaňme ešte na chvíľu na pláži. Keď sa povie letné šaty, možno vám hneď napadnú šaty, ktoré využijete pri presunoch medzi izbou a plážou, či pri prechádzkach po pláži. A teda nejaké plážové šaty. Tie by mali byť pohodlné aj keď si pod ne oblečiete plavky a mali by sa jednoducho vyzliekať, aby ste ich mohla ľahko zhodiť, keď sa rozhodnete skočiť do vody.

Pre túlanie sa okolím a spoznávanie historických pamiatok sú ideálne pohodlné športové šaty, v ktorých sa budete cítiť dobre aj po niekoľkých hodinách. Voľnejšie strihy tak budú ideálne. Pozor však na jednu vec: ak plánujete navštevovať náboženské pamiatky, vyberte si na tento účel šaty, ktoré vám budú siahať aspoň po kolená a zakrývať vám budú aj ramená. Taktiež v tomto prípade zabudnite na hlboké výstrihy.

Rozhodne sa však hlbokým výstrihom nemusíte brániť pri šatách, v ktorých absolvujete romantickú večeru s partnerom, či horúce letné párty (ak idete na dovolenku single). V oboch prípadoch môžete siahnuť po šatách, ktoré zvýraznia vaše krivky a ženskosť.