Vianoce sa blížia neuveriteľným tempom a ak podnikáte, určite sa už obzeráte po darčekoch nielen pre svojich rodinných príslušníkov, ale aj pre svojich dobrých obchodných partnerov, ktorí s vami dlhé roky spolupracujú a chcete sa im za to poďakovať. Ak neviete, aké darčeky vybrať pre svojich obchodných partnerov, vezmite si inšpirácie práve od nás.

Kvalitná káva

Vo väčšine firiem majú zamestnanci k dispozícii kvalitný kávovar. Ak chcete potešiť svojich obchodných partnerov naozaj kvalitným darčekom, ktorý aj využijú, odporúčame vám kvalitnú kávu upraženú v najlepšej slovenskej pražiarni kávy. Ak si vyberiete kávu z takýchto pražiarní, máte istotu 100% kvality. Určite by ste nechceli svojich obchodných partnerov obdarovať nekvalitnými kávami.

Čokolády vyrobené na Slovensku

Ku kávičke patria dobré sladkosti. Odporúčame vyberať čokolády s veľkým podielom kakaa a s ovocím. Slovenské čokolády vyrobené v malých továrniach na čokolády majú svoju typickú lahodnú chuť. Už na prvý pohľad rozoznáte tieto čokolády od tých komerčnejších bežne dostupných. Sú síce o čosi drahšie, ale sú vyrobené z poctivých surovín, ktoré sú veľmi zdravé. Ak hľadáte zaujímavé darčeky pre firmy, s ktorými spolupracujete, určite odporúčame čokolády vyrobené na Slovensku.

Svojich obchodných partnerov môžete okrem čokolád potešiť aj mrazom sušeným ovocím. Stačia dva- tri balíky týchto maškŕt a uvidíte, že svojich obchodných partnerov potešíte.

Darčekové balíčky a reklamné predmety

Ak sa vám predchádzajúce tipy moc nepáčia, odporúčame nakúpiť kvalitné vína, čokoládky a rôzne maškrty a vytvoriť z nich pekné darčekové balíčky. Ak máte viac obchodných partnerov, bude to pracnejšie, ale keby vás to časovo zaťažovalo, stačí len navštíviť miestny hypermarket, kde predávajú pekné darčekové balíčky s množstvom pochutín

Svojich obchodných partnerov potešíte aj reklamnými predmetmi, na ktorých bude vyobrazené logo vašej firmy – diáre, hrnčeky, zápisníky, kľúčenky atď.