August je bohatý na kultúrne podujatia konané na zámku vo Zvolene. V prvú augustovú sobotu 5. augusta o 17.00 h bude možné navštíviť jedinečnú výstavu – Výstava obrazov / augmentovaná realita „GENIUS LOCI“ v stĺpovej sieni zámku. Výstava potrvá do 24. septembra. 

O TALE TELLER ATELIER

Pod značkou Tale Teller atelier (Rozprávačov ateliér) tvorí Zuzana Kochánková – architektka s duchom umelca. Umelkyňa sa venuje hľadaniu krásy vo všetkých veciach, najmä v architektúre a mestských priestoroch. Jej štýl je zameraný na kompozíciu a zjednodušenie architektúry na čisté tvary a sýte farby. Priestory a obrazy majú za cieľ rozprávať príbeh miesta, jeho histórie a sprítomnenia jedinečnej emócie.

V jej dielach sa objavujú realistické zobrazenia miest a budov, ktoré ju oslovujú svojou krásou. No keď pozná miesto a jeho príbeh do hĺbky, prechádza k abstraktným formám a zjednodušeniu, aby ho mohla vyjadriť najpriamejšími, no pritom poetickými spôsobmi.

Narodila sa v Ružomberku v júli 1986, vyštudovala Fakultu architektúry v Bratislave a aktuálne pôsobí na Ministerstve kultúry SR. Maľovaniu sa venuje už mnoho rokov. Do dnešného dňa mala 4 sólo výstavy – na Starom zámku v Banskej Štiavnici (2010), v synagóge v Ružomberku (2015), v Meridiane v Prievidzi (2018) a vo Flat gallery v Piešťanoch (2020). Je taktiež víťazkou viacerých umeleckých súťaží. V júni 2023 vyhrala vo svojej vekovej kategórii medzinárodnú maliarsku súťaž Golden time talent. V tom istom roku vyhrala aj v súťaži umeleckej značky Daler Rowney 1783.