PR článok | Foto: New Africa / Shutterstock.com | 13.6.2020

Aj domáci miláčikovia si zaslúžia tú najkvalitnejšiu stravu

Mať mačku, či psíka je veľká zodpovednosť. Žiaľ viacerí ľudia si to neuvedomujú a najmä v období Vianoc pribúdajú títo domáci miláčikovia v útulkoch. Pes a mačka sú ale živé bytosti a ak sa ich rozhodneme kúpiť, mali by sme za nich prevziať zodpovednosť a postarať sa o nich.

Aj domáci miláčikovia si zaslúžia starostlivosť. Dávajte preto pozor najmä na výber krmiva.

Kvalita, ktorá nedráždi

Dostupnosť krmiva pre domácich miláčikov nebola nikdy väčšia ako teraz. Keďže je výber veľký, veľakrát majú majitelia psíkov, či mačiek problém nájsť to, ktoré by bolo vhodné pre ich domáceho maznáčika. Pri výbere je veľmi dôležité všímať si zloženie a vyberať značkové, ktoré je kvalitné a nedráždi tráviace ústrojenstvo zvieraťa.

Kvalita, ktorá nedráždi, je vhodná pre domácich maznáčikov. Treba si uvedomiť, že ak nedáme zvieraťu kvalitné krmivo, môžu sa u neho objaviť zdravotné komplikácie, čo znamená, že budete s ním chodiť častejšie k veterinárovi.

O to viac by ste si mali dávať pozor na výber krmiva, ak má váš maznáčik zdravotné problémy. Viete, že dokonca aj mačky po sterilizácii musia mať špeciálne granule pre sterilizované mačky?

Alergie

Domáci miláčikovia, ak nemajú kvalitné krmivo, môžu sa u nich prejaviť alergie. Ak máte šľachtené plemeno, práve u nich sa môžu pri nesprávnom výbere krmiva objaviť alergie. Dávajte na to veľký pozor, aby ste potom nemuseli riešiť zdravotné komplikácie vášho domáceho miláčika. Odporúčame pozerať aj hypoalergénne krmivo.

Ak máte psíka, hodiť sa vám budú značkové granule pre alergických psov. Vášmu psíkovi nespôsobia zdravotné ťažkosti a jeho trávenie bude bezproblémové.

Myslite na zdravie domácich miláčikov a vyberajte kvalitné krmivo, ktoré im nespôsobí zdravotné ťažkosti najmä so žalúdkom a celým tráviacim ústrojenstvom. Váš psík, či mačka sa vám za to odvďačia!