Vybrať darček na narodeniny či na Vianoce pre dievča, ktoré je v puberte býva ozaj ťažké. Ak náhodou vyberiete niečo, čo nie je „cool“, zvozí vás za to pod čiernu zem. Najlepšie je nenápadne zistiť, čomu by sa potešila, a hlavne sa riadiť našimi tipmi. S nimi určite nič nepokazíte.

1. Veci spojené s elektronikou sa vždy zídu

Nemusíte jej kupovať rovno nový smartfón, alebo notebook. Aj dievčatá ocenia darčeky technického charakteru. Všetci mladí ľudia dnes v škole používajú notebook, a nedávno sa učili len cez online školu doma. Jej laptop by si určite zaslúžil novú náhradnú batériu, aby jej bezchybne fungoval. Okrem toho jej k tomu môžete priložiť aj farebný kryt na mobilný telefón, či dizajnové slúchadlá.

2. Nábytok v jej detskej izbe by mal rásť spolu s ňou

Nejedna teenagerka sa sťažuje, aký zastaraný a nemoderný nábytok má v izbe. Zostavu v detskej izbe by ste mali prispôsobovať veku dieťaťa, povedzme každých 5 rokov. Iné nároky má škôlkárka, a iné stredoškoláčka. Okrem pracovného stola a ergonomicky tvarovanej stoličky by vaša pozornosť mala zamieriť aj na posteľ.

Tá by mala byť pohodlná a dostatočne veľká. Dievčatá v puberte sú stále vo vývoji, a preto potrebujú kvalitnú posteľ. Dobré sú samozrejme tie vyrobené z dreva. Najlepšou voľbou v tomto prípade je masívna drevená posteľ strednej veľkosti, prípadne čalúnené postele. Nezabudnite pritom ani na ten správny matrac, ten je kľúčom k zdravému spánku.

3. Domáce sety na gélové nechty

Každá teenagerka má rada farebné a upravené nechty. Nie každá si však môže dovoliť chodiť každý mesiac do salónu. Doprajte jej preto to najlepšie, čo na trhu môžete nájsť. Domáci set na gélové nechty ju nesmierne poteší. Každý týždeň si bude môcť vytvoriť novú veselú manikúru. Pracovať s týmito setmi vôbec nie je ťažké, a domácu gélovú manikúru si tak dokáže vytvoriť na počkanie.

4. Kabelky a doplnky ako slnečné okuliare sú tiež skvelou voľbou

Každá mladá slečna má svoj vlastný štýl, preto je dobré si vopred zistiť aký to je. Ak má rada pestrofarebné veci, s čiernou kabelkou u nej nezabodujete. To isté platí aj u slnečných okuliarov. Na internete nájdete všetky trendy, ktoré sú práve moderné. Alebo sa môžete vybrať do nákupného centra, a preskúmať ponuku v obchodoch.

5. Oblečenie a topánky sú starou dobrou klasikou

Veľa príbuzných dáva teenagerkám ako dar práve oblečenie alebo topánky. Len sa musíte trafiť do veľkosti a štýlu. Ak však neviete, čo presne by ju potešilo, ale viete, že má rada napríklad nejakú značku, môžete jej darovať darčekový poukaz obľúbenej značky. Vybrať si môžete poukazy na rôzne sumy. Určite sa tomu poteší viac, ako keby ste jej kúpili niečo nesprávne. Mladé slečny sa zväčša veľmi rady túlajú po obchodoch.

6. Ak sa venuje nejakému športu, darujte jej niečo čo ešte nemá

Športové darčeky sa zvyčajne vyberajú celkom ľahko, ak viete o aký šport sa jedná. Stopercentne ju takýto darček veľmi poteší. Trebárs nové značkové tenisky, či súprava na jogu z novej kolekcie. Prípadne tenisová raketa, záleží len na vás koľko ste do darčeka ochotní investovať. Navyše, peniaze investované do športového darčeka sú vždy dobre investované peniaze.

7. Zdravá strava a doplnky pre fit mladú slečnu

Čoraz viac teenageriek prepadlo zdravému životnému štýlu, čo zahŕňa zdravú stravu a športovanie. A to je len dobre. V dnešnej dobe si každý vie nájsť na internete dostupné informácie o tejto téme. Takúto slečnu určite poteší aj darčekový kôš plný zdravých a chutných vychytávok, nejaké tie vitamíny a doplnky na šport, vhodné práve v jej veku.