Aj keď sa hovorí “nesúď knihu podľa obalu”, zovňajšok domu vypovedá veľa o ľuďoch žijúcich v ňom, preto by ste jeho úpravu mali brať vážne. Stačí pár dômyselných vylepšení v rámci rekonštrukcie, napríklad výmena okien za hliníkové, vďaka ktorým vylepšíte vzhľad aj celkovú hodnotu vašej nehnuteľnosti.

Originálne fasádne obklady

Obloženie domu, či už pôjde o celú stenu alebo sokel, bude mať úžitkovú (ochrana fasády) aj estetickú funkciu (zakryje nedokonalosti, vyzdvihne architektonické prvky a iné). Siahnuť môžete po kontaktnej alebo odvetranej fasáde, ktoré sa odlišujú v spôsobe aplikácie.

Najčastejšie sa spomedzi odkladových materiálov využíva kameň, dekoratívny laminát, tehly, drevo, kompozit či moderná keramika. Exteriér domu môžete však vylepšiť aj pomocou fasádnej farby, ktorá sa nanáša priamo na murivo. Ide o cenovo výhodnejšiu variantu.

Moderné okná a vchodové dvere

Vo svete dizajnu a architektúry sú okná označované ako oči domu. Ich výmenou tak dokážete okamžite zmeniť “pohľad” na váš dom. Ak milujete modernú estetiku a industriálny minimalizmus, určite vás oslovia hliníkové okná. Vyznačujú sa dlhou životnosťou (cca 80 – 100 rokov), jednoduchou údržbou a širokou farebnou variáciou.

Aktualizácia zastaraných dverí vám prinesie jednoznačný prospech vo viacerých smeroch. Vďaka inováciám, ktorými si technológia výroby dverí a okien za posledné obdobie prešla, môžete dosiahnuť vyššiu bezpečnosť či lepšie izolačné vlastnosti. Rovnako, ako hliníkové alebo drevo hliníkové okná, aj dvere z tohto materiálu prinesú vášmu domu závideniahodný moderný a elegantný vzhľad.

Dramatické osvetlenie

Vonkajšie osvetlenie dokáže zvýšiť príťažlivosť domu. Tajomstvo správneho osvetlenia spočíva v kombinovaní rôznych svetiel a techník – osvetlite váš dom aj predzáhradku. Nezabúdajte na pár dekoratívnych nástenných lámp pri vchodových dverách, svietidlá pozdĺž chodníka či príjazdovej cesty alebo podhľadové LED svetlá.