Koniec novembra už tradične patrí festivalu Víkend atraktívneho divadla. Jeho už 26.ročník sa uskutoční v priestoroch Domu kultúry ŽSR vo Zvolene a taktiež v priestoroch SNG na Zvolenskom zámku.

Festival odštartuje warm-up koncertom Andrej Šeban bandu, už 8.novembra a bude pokračovať v dňoch 20 – 23. novembra 2014. Nad týmto ročníkom festivalu prevzal záštitu prezident SR Andrej Kiska. Festival, tak ako každý rok, aj tento prinesie mnoho atraktívnych divadiel a hudobných skupín.

Program festivalu otvorí už tradičný návštevník festivalu – divadlo GUnaGU s hrou Underground (historky z bratislavského metra), po ktorých bude nasledovať dvojkoncert kapiel Chiki liki tu-a a maďarskej legendy Korai Orom.

uz jsme domaV piatok vystúpi už avizovaná členka The Plastic People of the Universe – Eva Turnová, ktorú na pódiu vystrieda košické Divadlo na Peróne s hrou Causa bonasus – inscenácii o slovensko-maďarských vzťahoch, ktorá nastavuje zrkadlo krčmovým rečiam a spôsobom správania sa mnohých Slovákov. V rámci tohto ročníku sa predstaví aj legendárna avantgardná rocková formácia Už jsme doma, ktorá funguje už 30 rokov. Ich živé vystúpenia oplývajú neskutočnou energiou. Aj preto v USA a Kanade odohrali viac ako 600 koncertov a túto jeseň boli už po druhý raz na turné po Japonsku. V piatok sa v úlohe ich predkapely predstavia folkrockoví Není Nemý z českých Bojkovíc.

lavaganceSobota bude patriť divadlu STOKA a ich hre Pevný podnos, po ktorých bude nasledovať ďalší divadelný ťahák festivalu Husa na provázku z Brna s hrou Tichý Tarzan. Večerný hudobný program bude patriť trochu netradične elektronickej hudbe. Elektro – indiepopová skupina Lavagance, vystúpi na festivale po prvýkrát a predstaví svoju aktuálnu novinku. Slovenskí Coldplay už predskakovali aj takým hviezdam ako Mando Diao, Duran Duran či Depeche Mode. Po ich koncerte príde na rad skutočná lahôdka, poľský producent a dj Gooral. Jeho hudba je silno ovplyvnená goralskými ľudovými tradíciami a veľmi to počuť aj v jeho tvorbe. V roku 2013 vystúpil ako jeden z hlavných headlinerov najväčšieho európskeho festivalu Woodstock, kde jeho vystúpenie videlo vyše 350.000 ľudí!

Nedeľa bude na Zvolenskom zámku patriť dokumentárnemu filmu o rozdelení (rozpade) Československa – „Zimomriavky – Husí kůže“ autorov Martina Hanzlíčka a Fedora Gála. Po ňom bude nasledovať diskusia s režisérom Martinom Hanzlíčkom, spoluzakladateľom VPN a poradcom prezidenta Andreja Kisku – Martinom Bútorom, a s umelcom a aktivistom účinkujúcim vo filme Petrom Kalmusom. Následne festival ukončia vystúpenia Milana Adamčiaka s jeho performance Capricia a koncert jazzového skladateľa a klaviristu Valéra Mika so svojím Triom v zložení Tamás Belicza (basa) a David Juraj Raši (bicie), ktorí odprezentujú originálne klavírne kompozície v triovom formáte

Viac informácií nájdete na www.vikendatraktivnehodivadla.sk
Predpredaj už čoskoro na stránkach festivalu ako aj v IC Zvolen, KIS B.Bystrica a taktiež na emailovej adrese listky@vadfestival.sk

Cena permanentky je 33,- Eur.