V piatok 18. marca sa o 18.00 hod v Čajovni vo dvore (pasáž Rusticana) uskutoční tematický hudobný večer s hovormi, kde si návštevníci pripomenú oslavy fašiangov, svätenie jari a turíc dávnych Slovenov. Hlavným hosťom bude hudobník, spisovateľ a človek milujúci tradičnú kultúru a zvyky, Žiarislav.

Meno tohto hudobníka, multiinštrumentalistu, výrobcu hudobných nástrojov, publicistu, spisovateľa a všestranne založeného človeka sa spája najmä so Stoličnými Vrchmi, kam sa utiahol pred rušným životom v mestách. Je zakladateľom spoločnosti pre obrodu pôvodného – prírodného duchovna – Rodný kruh. Svojou láskou k prírode, slovanským tradíciám a zvykom sa snaží „nakaziť“ aj súčasnú generáciu prostredníctvom besied, hudobných vystúpení, knižných publikácií či predvádzaní tradičných zvykov a rituálov.

Žiarislav nechá zažiariť slovanské tradície už tento piatok v Čajovni vo dvore a vy budete mať šancu vidieť a počuť tohto zaujímavého človeka naživo. Bližšie informácie o tomto podujatí sa dozviete na stránke www.ved.sk.