V exhibícii ku 80. výročiu pôsobenia zvolenského hokejového klubu svoje tímy postavia tréneri, ktorí sa zapísali do histórie klubu zlatými písmenami – Ernest Bokroš a Peter Mikula. Pod Pustý hrad sa vráti aj žijúca legenda Jozef Golonka.

zvolen-majstri

V zápase majstrov, ktorý bude mať úvodné buly na zvolenskom zimnom štadióne v sobotu 27. augusta o 15.00 h, by sa malo predstaviť viacero hráčov z majstrovských kádrov z rokov 2001 a 2013. Chýbať preto určite nebude člen oboch víťazných kádrov Kamil Mahdalík, ale aj hokejové mená ako Jozef Čierny, Richard Šechný, Rastislav Rovnianek, Peter Klepáč, Jaroslav Török, či Róbert Pukalovič.

Od_Po_lad__2000x1414__489038Pozvánky pritom klub poslal aj množstvu ďalších ešte aktívnych hráčov či trénerov, ako Ladislavovi Čiernemu, Jánovi Lašákovi, Dušanovi Milovi, Petrovi Pucherovi, Vladimírovi Országhovi a Richardovi Zedníkovi. Ich účasť však, s ohľadom na ich povinnosti, ešte nateraz nie je potvrdená. Vstup na zápas je bezplatný.

Zvolenský hokej si tento rok pripomína osemdesiat rokov od chvíle, čo sa vtedajší ZTK prihlásil do súťaže Pohronskej župy. Od roku 1936 klub, ktorého prvopočiatky siahajú ešte o dve desaťročia ďalej do minulosti, nastupuje nepretržite v domácich hokejových súťažiach.

Oslavy výročia zvolenského hokeja vyvrcholia v sobotu večer v Divadle Jozefa Gregora Tajovského galavečerom pre pozvaných hostí.