Už tretí rok po sebe nenašli pretekári KVŠ Carerta pri TU vo Zvolene premožiteľa v Lige mládeže v plutvovom plávaní a skompletovali tak víťazný hetrik.

Careta_hetrik_2V Šali sa 16.11.2013, za účasti najlepších mladých plutvových plavcov z ôsmich klubov zo Slovenska, konalo piate, finálové kolo Ligy mládeže v PP, RP a BF (PP – plávanie s monoplutvou, RP – rýchlostné plávanie pod hladinou, BF – plávanie s klasickými plutvami). Plutvári z KVŠ Careta Zvolen potvrdili svoju dominanciu v posledných rokoch a vo finále zvíťazili. V celkovom súčte za rok 2013 získali opäť najviac bodov a už tretíkrát v rade sa stali víťazmi LM (1. Careta Zvolen 10843 b., 2. Oceán Bratislava 9465 b., 3. Calypso Zvolen 8527 b.).

Z jednotlivcov zažiarili hneď dve „careťáčky“, ktoré si vo svojich vekových kategóriách vyplávali tri zlaté medaily. Hanka VASILOVÁ v kat. E0(do 9 rokov) v disciplínach 50m PP, 200m PP, 100m BF a v kat. D(12-13 r.) Barbora PÁLKOVÁ v disc. 50m PP, 200m PP a 800m PP.

Ďalšie medaily si v kat. E0 vybojovala Hanka HUDÁKOVÁ a to dve strieborné na tratiach 200m PP, 100m BF, Ľubomíra SOPKOVÁ dve bronzové na 50m PP, 100m BF a jednu striebornú si medzi najmladšími pretekármi vyplával Alan HAUSNER na 50m PP.

Darilo sa aj Danielovi MICHALČÁKOVI. Ten bol jediný medailista z Carety v kat. E (10-11 r.), keď si vybojoval striebro v disc. 50m PP.

Z troch cenných kovov, dvoch strieborných a bronzu, sa v kat. D tešila Zuzana NULÍČKOVÁ z disc. 50m PP, 800m PP respektíve 100m PP a Michal VASIL sa tešil zo striebornej a bronzovej medaily z disc. 100m PP, 50m PP.

Medzi najstaršími pretekármi si na najdlhšej trati, 800m PP vyplávala jedno striebro Zuzana HRAŠKOVÁ a bronz Gabriela MICHALČÁKOVÁ.

Careta_hetrik_4V štafete na 4x100m PP si plutvári spod Pustého hradu z Carety vyplávali tri pódiové umiestnenia. Štafety kat. D(NULÍČKOVÁ, VASIL, DÁVIDOVÁ, PÁLKOVÁ) a E0(HAUSNER, HRAŠKO, HUDÁKOVÁ,VASILOVÁ) zvíťazili a „éčkarska“(KORVINIOVÁ, MINÁČOVÁ, TÓTH Š., MICHALČÁK) doplávala na druhom mieste.

Pochvalu a uznanie si zaslúžia nie len medailisti, ale všetci pretekári KVŠ Careta, ktorí sa po celý rok zúčastňovali na pretekoch LM a svojimi bodmi tak prispeli ku skvelému výsledku. To isté platí aj o tréneroch, ktorí sa snažia aj v tejto, pre zvolenských plavcov neľahkej situácii bez plavárne, pripraviť pretekárov aby podali čo najlepšie výkony a stále sa zlepšovali. Poďakovanie patrí aj rodičom za ich podporu a ochotu dochádzať s deťmi na tréningy do Žiaru nad Hronom či Banskej Bystrice.