TS AGEL SK (Martina Pavliková) | 1.6.2020

Zvolenská nemocnica už funguje v bežnom režime aj v rámci ambulantnej starostlivosti

V Nemocnici Zvolen, ktorá je členom skupiny Agel, sa po obmedzeniach, vyplývajúcich z pandémie koronavírusu, vracia do normálu aj špecializovaná ambulantná starostlivosť.

Pacienti, ktorým boli vyšetrenia odložené v rámci mimoriadnych opatrení, budú môcť svoje vyšetrenia absolvovať už v najbližšom čase.  Špecializovaní ambulantní lekári naplno fungujú, avšak nemocnica upozorňuje, že na oddeleniach stále treba dodržiavať zvýšené preventívne hygienické opatrenia.

,,Z 26 našich špecializovaných ambulancií je aktuálne v prevádzke 25, a to vrátane dlhodobo najvyťaženejších a najžiadanejších ambulancií ako je interná, gynekologická, diabetologická  ambulancia, ambulancia chronickej bolesti, úrazová, ale aj všetky pediatrické. Pondelok, stredu a piatok ordinujú aj špecialisti v chirurgickej ambulancii, tu pripomínam pacientom, že od konca apríla je z dôvodu budovania nového urgentného príjmu presťahovaná do detského pavilónu,“ hovorí Ľudmila Veselá, poverená vedením Nemocnice Zvolen.

Z dôvodu dlhodobej PN je zatiaľ zatvorená ambulancia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie. Anestéziologická ambulancia počas obdobia pandémie nefungovala vôbec, keďže predoperačné vyšetrenia sa realizovali len pre hospitalizovaných pacientov v akútnom stave. Dnes už ale funguje v plnom režime. EMG a EEG ambulancia nabieha na neobmedzený režim od júna a znovu budú objednávať pacientov, ktorým bol zrušený termín počas pandémie.