Hokejisti Zvolene privítali v piatok na svojom ľade v rámci 45. kola Tipos extraligy bratislavský Slovan. Vedenia sa ako prví ujali belasí, no rytieri dokázali stav stretnutia otočiť a napokon aj získať cenné tri body.

Už v 1. minúte sa natlačil do šance Puliš, ktorý bol pri zakončení faulovaný. Zvolen následnú presilovú hru nevyužil. Po faule domácich zo 6. minúty si zahrali v početnej prevahe aj hostia. Obranca Slovana Brodzinski trafil žŕdku, no v oslabení pohrozili dvakrát rytieri. Po prihrávke Marcineka minul Kolenič a v ďalšej dobrej príležitosti neprekonal Gudlevskisa tiesnený Puliš. V 11. minúte otvorili skóre hráči Slovana. Druhú presilovku využili po Bačíkovom zachytení puku na modrej čiare a následnej presnej tvrdej strele v podaní Štajnocha. Zvolenčania mohli následne vyrovnať, keď mali aj oni k dispozícii druhú presilovku, no v nej si gólovú príležitosť nevypracovali. Vo zvyšnej časti prvej tretiny bol blízko ku gólu po Matoušekovej prihrávke Zigo a sľubnú príležitosť na druhej strane zahodil aj Bondra, ktorý v nájazde trafil len Gudlevskisove betóny.

Na začiatku druhej tretiny hrali belasí v početnej prevahe a Peluso trafil z uhla žŕdku Rahmovej bránky. V 23. minúte už Peluso brankára Zvolena prekonal, no po trénerskej výzve gól neplatil pre dotyk útočiaceho hráča s Rahmom. Zvolenčania v nasledujúcom priebehu ubránili ďalšie oslabenie a v 27. minúte vyrovnali. Dobrú prácu odviedol Zuzin, ktorý sa natlačil pred bránku a prihral Stupkovi, ktorý si ešte prehodil puk na bekhend a nasmeroval puk medzi tri žŕdky. V 37. minúte mohli ísť domáci do vedenia, keď McPherson prihral z pravého krídla Nuutinenovi, ktorý pálil z prvej a brankár Slovana Gudlevskis podržal svoj tím skvelým zákrokom.

Do tretej tretiny tak mužstvá vstupovali za vyrovnaného stavu 1:1. Zmeniť ho mohol v 44. minúte Bortňák, ktorý však osamotený pred bránkou trafil len Rahmovu vyrážačku. V 48. minúte zas na opačnej strane v sľubnej príležitosti nevyzrel na Gudlevskisa Puliš a z následnej dorážky ani Nuutinen. V 53. minúte sa rytieri po faule hostí dostali k presilovej hre. Tú zverenci Petra Oremusa využili, keď v 54. minúte strieľal Nuutinen a z dorážky poslal Zvolen do vedenia 2:1 Bondra. V záverečných minútach zápasu si Slovan vypracoval tlak. Hostia mali k dispozícii dve presilovky, počas ktorých to skúšali so šiestimi korčuliarmi. Gól na hokejke mal po O’Donnellovej prihrávke Harris, ktorý však pred bránkou nezakončil presne. Rytieri tak odolali a ubránili cenné tri body.

Tipos extraliga – 45. kolo – 5. 3. 2021 – Zimný štadión Zvolen

HKM Zvolen – HC Slovan Bratislava 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Góly: 27. Stupka (Zuzin), 54. R. Bondra (Nuutinen) – 11. Štajnoch (Bačík).

Zostava HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) – Betker, Meliško, Ivan, Melancon, Hraško (A), Kubka, Hatala – R. Bondra, J. Mikúš, Babeliak – McPherson, Puliš (C), Nuutinen – Stupka, Viedenský, Zuzin (A) – Kolenič, Marcinek, Chlepčok – Gubančok (tréner – P. Oremus).

Zostava HC Slovan Bratislava: Gudlevskis (Beke) – J. Valach, Ališauskas, Bačík, Štajnoch (C), Maier A), Brodzinski, Beňo – Peluso, Harris, O´Donnell – Lukošík, Zigo (A), T. Matoušek – Kundrík, Bortňák, Rapáč – Ondriš, Uram, Jendek – Ožvald (tréneri – R. Döme, M. Bažány).

12 MHk 32 Liptovský Mikuláš, a.s. 45 6 0 3 36 97:226 18

Hokejisti Zvolena sa najbližšie predstavia opäť na domácom ľade, kde v nedeľu, 7. marca o 17.00 h nastúpia na pohronské derby s Banskou Bystricou, ktoré sa odohrá v rámci 46. kola Tipos extraligy.