Blíži sa leto a zrejme nie je medzi nami človek, ktorý by nemal ambiciózne plány na formovanie a spevnenie tela do plaviek. Plánujeme, ako to do leta stihneme a čo všetko pre to spravíme – viac či menej len v teoretickej rovine.

DSCN0161Aktívny človek v dnešnej dobe nemôže mať problém vybrať si ten druh aktivity, ktorý mu bude najviac vyhovovať. Na trhu je množstvo fit centier, fit poradcov, cross fit tréningov, aerobikov a iných možností.

Pozreli sme sa na jednu z tých možností, ktoré sú v našom regióne k dispozícii – cvičenie vo vode v Holidayparku Kováčová.

Tento nový celoročný aquapark má v bazénoch liečivú termálnu minerálnu vodu, ktorá prispieva k liečbe chorôb pohybového ústrojenstva. Už len pobyt v tejto vode pôsobí na ľudský organizmus blahodárne. Prevádzkovateľ Holidayparku Kováčová ponúka až 5 krát do týždňa aj aqua cvičenie s inštruktorom.

V pondelky a stredy vždy o 14.30 hod. býva pravidelne cvičenie vo vode s fyzioterapeutom. Návštevníci, ktorí prídu do Holidayparku v uvedenom čase, sa môžu zapojiť do cvičenia vo vode, ktoré je inštruované odborným fyzioterapeutom. Výhoda cvičenia vo vode je, že sa nadmerne nezaťažujú kĺby a kosti, ako je tomu pri cvičení na suchu. Cvičenie vo vode je vhodné pre tých, ktorí majú problémy s kĺbmi, chrbticou alebo nadváhou. Voda nadľahčuje končatiny, takže dochádza k menšej záťaži, ale zároveň vhodné pohyby dokážu posilňovať svalstvo, čím sa prispieva k formovaniu tela, k redukcii telesnej váhy a k celkovej aktívnej relaxácii. Počas cvičenia sa využívajú aj rôzne pomôcky, napríklad ľahké činky vhodné do vody.

IMAG0477V utorky a štvrtky vždy od 18.00 hod. býva aqua gym. Aqua gym je kombinácia jednoduchých krokov a pohybov, ktoré možno poznáte z aerobiku. Výhoda aqua gymu je, že sa cvičí vo vode, čím dochádza k menšej záťaži kĺbov. Cviky sú ale uspôsobené tak, aby sa využíval odpor vody, čím sa zvyšuje intenzita vplyvu cvičenia na svalovú hmotu. Aqua gym sa cvičí pri mierne dynamickej hudbe, pohyb vo vode môže byť niekedy náročný, takže si určite nie len dobre zacvičíte, ale aj sa zabavíte.

Aqua gymu predchádza dôsledná rozcvička, počas ktorej popreťahujete všetky svaly, vrátane tých chrbtových.

Aqua gym sa cvičí aj počas víkendov, v sobotu aj v nedeľu o 13.30 a 16.30 hod. Počas víkendových dní je okrem aqua gymu pripravený pre najmenších návštevníkov aj bohatý animačný program, plný rôznych hier a súťaží. Najbližšiu sobotu 23.5. sa deti zabavia v detskej škole žonglovania, ktorá bude prebiehať pri vnútornom detskom bazéne. Všetky tieto aktivity sú v cene vstupného do Holidayparku Kováčová.

Ako nás informoval prevádzkovateľ Holidayparku Kováčová, na leto chystá niekoľko noviniek zameraných na pohyb. Minulý rok sa pravidelne cvičila aqua zumba, túto sezónu by malo pribudnúť ďalšie pravidelné cvičenie. Tak sa nechajme prekvapiť.