Jedným z najbežnejších nástrojov na domáce cvičenie sú činky. Sú dostupné, posilníte nimi každý sval v tele a nie sú náročné na manipuláciu či údržbu. Ako vidíte, cvičenie s činkovými setmi má mnoho výhod. Vďaka nim postupne naberiete svalovú hmotu, dokážu vám pomôcť zvýšiť koordináciu pohybov alebo nabrať silu a posilniť si kosti, svaly a spojivové tkanivá, či dokonca upraviť svalovú nerovnováhu.

Investícia do nich sa teda určite oplatí a ak máte možnosť, určite si zadovážte činkový set. Tyč a kotúče v rôznych počtoch a hmotnostiach je naozaj univerzálna výbava do domácej telocvične, ktorá vám bude slúžiť dlhé roky.

Posilnite rôzne svalové skupiny efektívne

Na činkových setoch je úžasné to, že si ich môžete veľmi ľahko prispôsobiť svojim potrebám a rôznym cvikom. Dôležité je ale i to, aby ste si na začiatok nenaložili viac, ako je vo vašich silách. Spoznať, že ste precenili svoje schopnosti, môžete jednoducho: ak s naloženou hmotnosťou nezvládnete viac ako sedem opakovaní cviku, upravte si závažia a radšej si po troškách uberte z hmotnosti, aby ste si nerozvíjali zlú formu, či sa dokonca nezranili.

Správnu hmotnosť ste odhadli, ak zvládnete osem až dvanásť opakovaní daného cviku. K vyšším váham sa dopracujete postupne, motivovať vás môže zapisovanie si výsledkov a cieľov, ktoré chcete vo vytýčenom časovom horizonte dosiahnuť.

Pýtate sa, ako často cvičiť?

Činkové sety môžete používať každý deň, no nechajte svalom dostatočný čas na regeneráciu. Neriskujte a neprepínajte sa. Vždy sa radšej pri cvičení zamerajte na inú svalovú skupinu – jeden deň na hrudník, druhý na nohy, ďalší deň na chrbát a podobne.

Tréning si je potrebné rozvrhnúť aj podľa toho, koľko dní do týždňa si dokážete naň vyčleniť čas. Základom by mal byť systematický cvičebný plán a tréningový denník, do ktorého si budete poctivo všetko zapisovať a hodnotiť svoj progres. Nie je rozumné voliť si váhy na cvičenie náhodne a práve tréningový denník vám dokáže byť nápomocný.

Ktoré činkové sety si kúpiť?

Okrem rôznych hmotností si môžete vyberať aj podľa materiálu a samozrejme, musíte zohľadniť aj svoj rozpočet. Ak sa rozhodnete pre liatinové kotúče s gumovým poťahom, teda takzvané olympijské, môžete si byť istí vysokým komfortom pri cvičení a výbornou odolnosťou. Zdobí ich síce aj najvyššia cena, no vďaka ochrannej vrstve na kotúčoch sa nemusíte obávať poškodenia podlahy pri páde. Sú ideálne pre tých najnáročnejších.

Zlatou strednou cestou bývajú klasické liatinové kotúče bez ochranného gumového potiahnutia, no vďaka precíznemu spracovaniu a vysokej kvalite vám budú robiť spoločnosť naozaj dlho a sú lacnejšie ako profesionálna verzia. Ekonomickou možnosťou sú cementové kotúče. Tie sú najlacnejšie a takisto si s nimi plnohodnotne a bezpečne zacvičíte nielen na rekreačnej, ale aj profesionálnej úrovni, no sú menej trvácne ako liatinové.

Tyče v činkových setoch sú vyrobené z vysoko kvalitnej ocele. Krátke sa využívajú na cvičenie bicepsu, tricepsu, ramien, chrbta, hrudníka a predlaktí, dlhá tyč na bicepsy a tricepsy.

Hľadáte kvalitné a cenovo výhodné činkové sety? Určite neobíďte skvelú ponuku na https://hop-sport.sk/cinkove-sety/ a potešte sa spoľahlivým vybavením!