Hokejisti Zvolena zvíťazili v 13. kole Tipos extraligy nad Liptovským Mikulášom 6:5 po predĺžení, pričom stratili v domácom prostredí prvý bod v tejto sezóne. Duel mal dvoch dvojgólových strelcov na zvolenskej strane Hecla a Zuzina. Na opačnej strane sa prezentoval hetrikom Handlovský.

Hokejisti spod Pustého hradu stratili vôbec prvý bod v domácom prostredí, čo ich však príliš nemrzelo.  Do vedenia išli hostia vo 4. minúte, keď sa po buly presadil spoza kruhu pohotový Šmída. Domáci odpovedali do troch minút Heclom a tento hráč otočil stav z 0:1 na 2:1. V 14. minúte sa v presilovke presadil Zuzin, vsietil prvý gól v sezóne. Lenže hostia ťažili ešte do prestávky z prevahy po skončenej presilovke, Handlovský od modrej takisto prvým gólom v sezóne znížil. V strednom dejstve Handlovský najprv vyrovnal voľný z medzikružia, ale tretím dvojgólovým strelcom sa stal Zuzin, ktorý zakončil z kruhu bez prípravy. Liptáci potom vystriedali brankárov a opäť vyrovnali, tentoraz Saarim z dorážky na 4:4. V tretej tretine po strele Pavúka tečoval puk Handlovský a skompletizoval hetrik. Z troch bodov sa však netešil, pretože domáci vyrovnali v hre bez brankára zblízka Bondrom a v 32. sekunde predĺženia rozhodol o dvoch bodoch pre Zvolen Messner.

„Mali sme dobre rozohraný zápas. Prvá tretina bola slušná, aj keď sa skončila 3:2. Škoda druhej tretiny, ubránili sme síce oslabenia, ale tie nás trošku pribrzdili a vyviedli z tempa. Súper napokon otočil duel v tretej tretine, no stále sme verili, že to môžeme aj my otočiť. Podarilo sa to napokon v predĺžení. Chceme čo najviac bodov získať doma, to isté platí aj vonku. Škoda, že to nebolo dnes za tri body, ale aj dva sa rátajú,“ uviedol asistent trénera Zvolena Andrej Kmeč.

Tipos extraliga – 13. kolo

HKM Zvolen – MHk 32 Liptovský Mikuláš 6:5 pp (3:2, 1:2, 1:1 – 1:0)

Góly: 7. Hecl (Sideroff, Huntebrinker), 11. Hecl (Zuzin, Langkow), 14. Zuzin (Messner, Huntebrinker), 28. Zuzin (Hain), 58. R. Bondra (Viedenský, Zuzin), 61. Messner (Hecl, Huntebrinker) – 4. Šmída (Saari), 20. Handlovský (Walega, Drábek), 25. Handlovský (Kuru, Michalík), 35. Saari (Pavúk, Marek Hudec), 50. Handlovský (Pavúk, Michalík). Rozhodovali: Baluška, Fridrich – Kacej, M. Orolin, vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1725 divákov.

Zostava HKM Zvolen: Trenčan – Kubka, Sládok, Hain, Messner, Mudrák, Hanna, S. Barcík – Jedlička, Šiška, Kašlík – Zuzin, Langkow, R. Bondra – Sideroff, Huntebrinker, Hecl – Marcinek, Viedenský, Csányi.

Zostava MHk 32 Liptovský Mikuláš: Kozel (29. M. Valent) – Ventelä, Mesikämmen, Novajovský, Pavúk, Mezovský, Marek Hudec, Kapičák – Karsums, Kuru, Kriška – Handlovský, Walega, Michalík – Šmída, Saari, Uhrík – Braun, Vähätalo, Drábek – Kalousek.