Futbalisti MFK Zvolen sa radujú z ďalšieho postupu, keď ako nováčik ovládli západnú skupinu tretej ligy. Štvrtoligová Kováčová vonku prehrala rozdielom triedy, hoci sa nakrátko vrátila do zápasu. V prvej triede zaujala výhra Zvolenskej Slatiny gólom v závere po dlhej šnúre prehier.

Tóth: Oslavy boli dlhé a spontánne

MFK Zvolen zavŕšil skvelú sezónu. Pred dvomi rokmi postúpil pri reorganizácii do novej štvrtej ligy – Majstrovstva regiónu Stred a pred rokom oslavoval postup do III. ligy Západ. Aj sezónu 2023/2024 si bude nováčik zo Zvolena pamätať ako postupovú. V sobotu na domácom trávniku pred vyše šesťsto divákmi v daždivom počasí splnil povinnosť a deklasoval poslednú Dubnicu nad Váhom, čím si v predposlednom kole už zabezpečil celkové prvenstvo. Tím Dušana Tótha, v ktorom nájdeme bývalých hráčov banskobystrickej Dukly ako Gabriel Snitka, Ján Nosko, Matej Starší, Viktor Tóth, Adam Krejčí či Erik Gaško, tak čaká budúca sezóna v druhej najvyššej súťaži. V aktuálnom ročníku odohrá víťaz III. ligy Západ po desiatich zápasoch bez prehry ešte jeden duel, a to v sobotu 8. júna o 17.00 h v Galante.

Dušan Tóth, tréner MFK Zvolen pre ZVonline.sk: „Oslavy boli dlhé, nepripravené, ale spontánne. Nechceli sme dopredu nič riešiť, všetko prebehlo v poriadku, posedeli sme dlho všetci spolu, s vedením aj hráčmi. Boli sme síce nováčik, ale ja som stále tvrdil, že máme dosť skúsené mužstvo na to, aby sme urobili nejaké výsledky. Cieľ bol jasný, vyhnúť sa bojom o záchranu, ale postupom času nám tá súťaž ukázala, že máme na tie vrchné priečky. Keď sme sa tam dostali, tak sme robili maximum pre to, aby sme sa tam udržali. Nie vždy nám všetko vychádzalo, aj zostavu sme niekedy museli lepiť, ale na to tam sú tí hráči, ktorí nenaskakovali niekedy do základu. Dobre sa nám darilo zaplátať diery, ktoré nám vznikali v priebehu sezóny z dôvodu zranení či kariet, to bol dôležitý moment. Aj tá naša kompaktnosť, súdržnosť, tím. Mužstvo držalo pokope, na ihrisku aj mimo ihriska, nemali sme žiadny konflikt. Pocity po postupe sú podobné, ako keď sme postúpili do tretej ligy. Neviem, čo nás očakáva, aj keď som pozeral druhú ligu v telke, mal som možnosť ju hrať aj v nej trénovať, ale to bolo dávno. Uvidíme, budeme sa musieť posilniť, to vieme, a keď sa nám to podarí k spokojnosti, tak verím, že budeme dobrým sparing partnerom pre mužstvá v druhej lige.“

III. liga Západ – 29. kolo

MFK Zvolen – FK Dubnica nad Váhom 5:0 (2:0)

Góly: 15. Solivajs, 20. Snitka, 54. Telúch, 81. Š. Kollár, 88. Blahutiak. ŽK: 49. Jambrich. Rozhodovali: Choreň – Ralbovský, Dobrík. Diváci: 635.

Zostava MFK Zvolen: Krejčí – Gaško, Nosko (36. Muráň, 78. Blahutiak), Prikryl – Solivajs, Snitka (C), Konder, Lichý (63. Kalmár), Šteiniger (78. Sudimak) – Telúch (63. Š. Kollár), Starší.

Kováčová ťahala za kratší koniec

Štvrtoligová Kováčová v uplynulých šiestich kolách nevyhrala ani raz. V sobotu podľahla vonku tretiemu Staškovu, hoci za stavu 3:0 sa nevzdala a duel ešte zdramatizovala. Najlepší strelec súťaže Michal Vronský najprv v 75. minúte z penalty znížil na 3:1 a v 81. minúte pridal kontaktný gól. Domáci si však v posledných minútach poistili výhru dvomi gólmi. Posledný zápas v sezóne odohrá Prameň na domácom trávniku, kde v sobotu 8. júna o 17.30 h privíta Makov.

Majstrovstvo regiónu Stred – IV. liga – 24. kolo

FK Slávia Staškov – ŠK Prameň Kováčová 5:2 (2:0)

Góly: 14. Jurča, 31. Lysík, 73. (pen.) a 90. Brezina, 89. Kubalák – 75. (pen.) a 81. Vronský. ŽK: 76. Barčák – 44. J. Slovák, 65. Necpál, 68. Laurinc. Rozhodovali: Botka – Širanec, Hrobárik. Diváci: 150.

Zostava ŠK Prameň Kováčová: Tuček – J. Slovák, Turák (C), Molnár, Šuster, Necpál, Paulovčík (64. Ponický), Fejerčák (64. Janeček), Eperješi, Laurinc (79. Vnenčák), Vronský.

VI. liga skupina C – 24. kolo

OFK 1950 Priechod – TJ Družstevník Látky 1:0 (dohrávka predohrávaného 26. kola)

Dobrá Niva s vysokou prehrou, Slatina ukončila sériu prehier

Úvodné dve stretnutia predposledného kola I. triedy ObFZ Zvolen boli na programe v sobotu. Budča si podľa očakávania poľahky poradila s poslednou Ostrou Lúkou, pričom dvakrát skóroval striedajúci Ján Lihocký.

Sliač zareagoval na prehru z predchádzajúceho kola a v domácom prostredí porazil rozdielom triedy Bzovík.

Ďalšie stretnutia sa odohrali v nedeľu 2. júna. Už istý víťaz súťaže vysoko prehral na pôde OŠK Stožok. Dobrá Niva tak nepridala ôsmu výhru v rade.

Očová sa vo Zvolenskej Slatine ujala vedenia v 28. minúte zásluhou Mareka Berkyho, ale v 37. minúte vyrovnal Michal Mlynár a takmer po hodine hry zavŕšil obrat z bieleho bodu Pavel Wiesinger. Hosťom sa v 82. minúte podarilo vyrovnať gólom Pavla Melicha, ale v samom závere rozhodol o výhre domácich svojím druhým presným zásahom Mlynár. Zvolenská Slatina tak ukončila 8-zápasovú sériu prehier.

Sielnica podľa oficiálneho zápisu schytala v Sebechleboch debakel 7:1, ale vycestovala tam bez náhradníkov a až piati futbalisti hostí postupne v priebehu zápasu zišli z ihriska, z toho dvaja už v prvej minúte. Stretnutie medzi výsledkami na stránke súťaže v čase publikovania článku nefigurovalo, iba v programe, a tak zatiaľ nebolo zarátané ani v tabuľke.