Značka Vans sa teší veľkej popularite naprieč celým svetom. Spočiatku malú spoločnosť, ktorú tvorilo pár zamestnancov, vystriedala v priebehu rokov veľká továreň, ktorá rozváža známe tenisky do celého sveta. Hoci sú tenisky značky Vans charakteristické najmä pre mladšiu a dospievajúcu generáciu, aj staršie ročníky si dokážu nájsť svoje.

Ako vyzerajú tenisky Vans?

Tzv. „vansky“ sa vyznačujú svojím bielym prúžkom, ktorý nájdete na každom modeli tenisiek. Pôvodne sa tieto tenisky vyrábali v čiernej farbe, ktorá stále patrí medzi tie najobľúbenejšie a najpredávanejšie. Ak nie ste fanúšikom čiernej farby, nemusíte byť sklamaní. Tenisky Vans dnes zoženiete takmer v každej farbe. Každý rok prichádzajú výrobcovia s limitovanou kolekciou, v ktorej by ste našli napríklad kvetovaný alebo Disney motív.

Model, ktorý zaujal

Tenisky Vans Authentic sa predsa niečím líšia od ostatných. Čím? Na teniskách by ste nenašli povestný biely prúžok, ale malú bielu ceduľku – vlajku s nápisom VANS. Tento model zoženiete takmer v celej farebnej škále a tiež v netradičných kombináciách.

Tenisky sú nízke, majú typický ikonický „vans štýl“ a sú šnurovacie. Nesmie chýbať ani hrubšia biela podrážka. Celé tenisky sú textilné a dajú sa preto v prípade núdze aj oprať. Pri kúpe však dostávate aj záruku, preto v prípade nejakých chýb, neváhajte kontaktovať predajňu, kde ste tenisky kúpili.

V ktorom filme nájdeme Vans tenisky?

Lords of Dogtown
Film, ktorý má v českom preklade názov „Legendy z Dogtownu“ odštartoval masívny predaj „vansiek“ do celého sveta. Vo filme, ktorý hovorí o mladých surfistoch sa niekoľkokrát na ich nohách objavujú už zmienené tenisky. Film, ktorý rovnako hovorí aj o skateboardingu, oslovil mladých amerických „skejťákov“, ktorí si vo veľkých množstvách začali zháňať tenisky Vans.

Notting Hill
Hlavnú postavu v romantickej komédii z roku 1999 hrá známa americká herečka Julia Roberts. Vo filme, ktorý bol viackrát označený za filmovú rozprávku, môžeme na nohách Julie vidieť práve tenisky Vans.

Twilight
Hnedé kožené tenisky Vans môžeme vidieť aj v známej upírskej ságe Twilight, konkrétne na nohách hlavnej postavy Belly. Tú si zahrala herečka Kristen Stewart.

Ak by ste aj chceli svoje „vansky“, určite navštívte stránku footshop.sk, kde nájdete veľký výber pánskych aj dámskych tenisiek. Široká škála výrobkov zahŕňa aj stálice, ako sú Vans Authentic, Vans Old Skool alebo Vans Slip-on.

Tenisky Vans sa hodia na formálnejšie aj menej formálne udalosti. Môžete si ich dať k šatám alebo k rifliam. Mať doma takýto model sa určite oplatí, pretože ho môžete využiť takmer kedykoľvek. Výhodou je, že sa príjemne nosia a môžete si už dopredu zvoliť farbu, ktorú budete chcieť.