Druhý augustový víkend priniesol druhé kolo regionálnych futbalových súťaží. Štvrtoligová Kováčová získala prvý bod v sezóne, ale zaujal najmä šiestoligový nováčik z Dobrej Nivy, ktorý bodoval napriek tomu, že prehrával o päť gólov. Prvá trieda ObFZ Zvolen priniesla hneď niekoľko debaklov.

Kováčová má prvý bod

Štvrtoligová Kováčová v nedeľu 11. augusta na domácom trávniku prehrávala s Príbelcami už v 2. minúte. Napokon však aspoň remizovala, keďže v 37. minúte premenil pokutový kop Matúš Juríček. Nasledujúci zápas odohrá Prameň v sobotu 17. augusta od 16.00 h na pôde FK Slávia Staškov. V stredu 7. augusta Kováčová vypadla z pohára, keď prehrala 2:1 na ihrisku piatoligovej Ladomerskej Viesky.

Majstrovstvo regiónu Stred – IV. liga – 2. kolo

ŠK Prameň Kováčová – TJD Príbelce 1:1 (1:1)

Góly: 37. Juríček (pen.) – 2. Santoris. ŽK: 33. Necpál, 39. Pepich, 87. Janeček – 86. Bariak. Rozhodovali: Matula – Bryndziar, Dubovec. Diváci: 150.

Zostava ŠK Prameň Kováčová: Höger – Boľf, Pepich, Janeček, J. Slovák, Bobor (C), Necpál, Juríček (90. Majerčík), Mlynárik (64. Uhrín), Kukučka (64. Fejerčák), Turák (81. Štefko).

Skvelý comeback Dobrej Nivy

Šiestoligová Dobrá Niva hostila v nedeľu v súboji nováčikov rezervu treťoligových Podkoníc. V 21. minúte platil už stav 0:5 a s domácimi to nevyzeralo dobre. V 37. minúte strelil prvý gól Dobrej Nivy Peter Tkáč, ale v tej istej minúte prinavrátil hosťom 5-gólový náskok svojím tretím presným zásahom Dávid Selecký. To už v bráne stál Matúš Mokoš, ktorý vystriedal Petra Mydla. Peter Cibuľa ešte do prestávky znížil na 2:6. Druhý polčas ovládli domáci, konkrétne záverečnú polhodinu. Na 3:6 znížil svojím druhým gólom Tkáč, hneď nato sa presadil aj Martin Babiak. Prestrelka vyvrcholila v samom závere. V 87. minúte strelil kontaktný gól Tomáš Trnavský a tesne pred záverečným hvizdom dokonal famózny comeback Dobrej Nivy svojím druhým presným zásahom Babiak. V ďalšom kole čaká mužstvo OŠK cesta do banskobystrickej mestskej časti Šalková, kde bude hrať v sobotu 17. augusta od 18.30 h.

VI. liga skupina C – 2. kolo

OŠK Dobrá Niva – FK Podkonice B 6:6 (2:6)

Góly: 37. a 65. Tkáč, 40. Cibuľa, 66. a 90. Babiak, 87. Trnavský – 4. a 21. M. Lakomčík, 9., 16. a 37. Selecký, 14. Kostúr. ŽK: 67. Tkáč, 72. Cibuľa – 85. Ďurčík. Rozhodovali: Jačmeník – Hedvigy, Polomský. Diváci: 100.

Zostava OŠK Dobrá Niva: Mydlo (27. Mokoš) – Cibuľa, Hrčka (27. R. Kyslý), Žákovic, M. Kucbel (46. Lacko), Trnavský, Tkáč, Babiak (C), J. Kucbel (79. P. Korpáš), Nagy, Filander (63. M. Kyslý).

Budča dala deväť gólov, debaklov bolo viac

V nedeľu sa odohralo aj 2. kolo I. triedy ObFZ Zvolen. O debakel kola sa postarala Budča, keď Senohradu nadelila deviatku, a to ešte nepremenila penaltu. Góly si rozdelilo šesť rôznych strelcov, po dva presné zásahy si pripísali Adam Bočkay, Andrej Hric a Martin Fašang.

Atraktívny duel sa hral v Pliešovciach, kde Sliač viedol v 7. minúte už o dva góly zásluhou Matúša Bellaya. Gólom do šatne znížil Ľubomír Zuzin, ale hneď vzápätí upravil na 1:3 Marek Zemko. Domáci však v druhom polčase zabrali a vyrovnali na konečných 3:3, postarali sa o to Roman Rell s Marekom Sýkorom.

Očová je po dvoch kolách bodovo stopercentná, keďže uštedrila 5-gólový debakel domácej rezerve Dobrej Nivy. Dvakrát skóroval Marek Svintek.

Sielnica je zatiaľ s nelichotivým skóre posledná. Na pôde OFK Sebechleby schytala sedmičku.