Tretí augustový víkend priniesol tretie kolo regionálnych futbalových súťaží. Nedarilo sa štvrtoligovej Kováčovej ani šiestoligovej Dobrej Nive. V I. triede ObFZ Zvolen sa viackrát červenalo.

Futbalisti MFK Zvolen v sobotu 17. augusta v Považskej Bystrici nenadviazali na domácu výhru s Humenným. Aj pri tretej prehre v druholigovej sezóne inkasovali trikrát. Viac o priebehu stretnutia a pozápasové reakcie trénera Dušana Tótha aj strelca gólu hostí Matúša Köröša nájdete v tomto článku.

Kováčová prehrala v Staškove

Štvrtoligová Kováčová bola v sobotu v Staškove vybavená za polhodinu, keďže do konca 30. minúty inkasovala trikrát. V 12. minúte si dal vlastný gól Ján Slovák, krátko nato zvýšil na 2:0 Radim Jurča a výsledku dal konečnú podobu Róbert Lysík. Prameň je tak s jediným bodom po troch kolách na poslednom mieste. Nasledujúci zápas odohrá v nedeľu 25. augusta od 16.00 h na domácom ihrisku proti Kysuckému Novému Mestu.

Majstrovstvo regiónu Stred – IV. liga – 3. kolo

FK Slávia Staškov – ŠK Prameň Kováčová 3:0 (3:0)

Góly: 12. J. Slovák (vl.), 14. Jurča, 30. Lysík. ŽK: 14. Martinský, 90. J. Slovák. Rozhodovali: Janidžár – Mensár, Závodský. Diváci: 200.

Zostava ŠK Prameň Kováčová: Höger – Boľf, Pepich, Janeček, J. Slovák, Bobor (C), Necpál (65. Longauer), Juríček (46. Kukučka), Mlynárik (65. Fiľo), Vronský (78. Uhrín), Turák (46. Fejerčák).

Dobrá Niva neuspela v Šalkovej

Šiestoligový nováčik z Dobrej Nivy na svoje prvé víťazstvo v sezóne čaká. V sobotu v banskobystrickej mestskej časti Šalková neskóroval, zatiaľ čo domáci sa gólovo presadili dvakrát. Kapitán hostí Rastislav Kyslý si po záverečnom hvizde za svoje poznámky smerom k rozhodcovi vyslúžil červenú kartu. Dobrá Niva sa najbližšie predstaví na domácom trávniku, v nedeľu 25. augusta o 16.00 h privíta Novú Baňu.

VI. liga skupina C – 3. kolo

FK Šalková – OŠK Dobrá Niva 2:0 (1:0)

Góly: 12. Chovanec, 52. Šimčík. ŽK: 51. Trnavský, 52. Žákovic, 59. Kyslý. ČK: 90+1. Kyslý. Rozhodovali: Laššák – Polomský, Kováč. Diváci: 150.

Zostava OŠK Dobrá Niva: Mokoš – Kyslý (C), Kurčík, Dúbravský (80. Nagy), Žákovic, M. Kucbel, Trnavský, J. Kucbel, Filander (69. Seman), Šišmiš, Kollárik (80. Valach).

Očová stále stopercentná

V nedeľu 18. augusta bolo na programe 3. kolo I. triedy ObFZ Zvolen.

Rezerva Dobrej Nivy ešte nebodovala. V Detvianskej Hute síce po obrate za šesť minút, ktorý po dvoch penaltách zariadili Miroslav Dančo a Michal Búbravský, tesne viedla, ale v záverečnej polhodine inkasovala trikrát.

Pliešovce dopadli podobne na pôde OŠK Stožok, keď v 57. minúte vyrovnal na 1:1 Timotej Blahút, ale potom dostali ešte tri góly. Za stavu 2:1 bol v 74. minúte vylúčený hráč hostí Patrik Záň, ktorý si neudržal nervy na uzde a za svoje výroky smerom k rozhodcovi videl dve žlté karty za sebou.

Budča si vymieňala vedenie s domácim béčkom Krupiny, až napokon duel skončil deľbou bodov. Za hostí skórovali Martin Fašang, Andrej Hric a Tomáš Švec. Budča dohrávala o desiatich po vylúčení Martina Fašanga, ktorý videl za svoju kritiku voči arbitrovi hneď dve žlté karty v 84. minúte. To už ale platil stav 3:3, ktorý vydržal v platnosti do záverečného hvizdu.

Očová je jedným z troch celkov, ktoré majú po troch kolách plný počet bodov. Tentokrát zdolala v domácom prostredí Bzovík, keď sa o jediný presný zásah stretnutia postaral v 64. minúte Róbert Sláva. To už hrali domáci v početnej prevahe po červenej karte súpera z 50. minúty. Krátko po góle vyrovnal sily na ihrisku dvomi tvrdými zákrokmi ocenenými kartami v rozmedzí troch minút Marek Jamnický.

Sliač hral proti Hontianskym Nemciam od 36. minúty o desiatich po červenej karte Andreja Miartuša, ktorý vynadal rozhodcovi. Napriek tomu sa domáci ujali vedenia v 54. minúte po presnom zásahu Matúša Bellaya. V 80. minúte zastavil jasný gól rukou hráč hostí Martin Didi, a tak videl červenú kartu aj on. Nariadenú penaltu premenil Mário Horňák, ktorý ešte v závere svojím druhým gólom zvýšil na konečných 3:0.