V štvrtom kole regionálnych futbalových súťaží sa nepodarilo vyhrať Kováčovej ani Dobrej Nive. Oblastná súťaž priniesla aj 12-gólový debakel, kraľuje jej Očová.

Druholigový nováčik MFK Zvolen v sobotu 24. augusta na domácom trávniku porazil MFK Tatran Liptovský Mikuláš, ktorý bol dovtedy bez prehry na čele tabuľky. Viac sa dozviete a fotogalériu aj pozápasové reakcie nájdete v tomto článku.

Kováčová vyrovnala v závere

Štvrtoligová Kováčová hostila v nedeľu 25. augusta Kysucké Nové Mesto, ktoré dovtedy taktiež získalo len jeden bod. Domácich poslal v 30. minúte do vedenia Erik Mlynárik, ale hostia ešte do prestávky otočili priebežný stav dvomi gólmi v rozmedzí štyroch minút, o oba sa postaral Andrej Chupáň. Prameň napokon získal aspoň bod, keďže Mlynárik pridal v 87. minúte svoj druhý presný zásah. Kováčová odohrá ďalší zápas v nedeľu 1. septembra od 15.30 h v Medzibrode.

Majstrovstvo regiónu Stred – IV. liga – 4. kolo

ŠK Prameň Kováčová – MŠK Kysucké Nové Mesto 2:2 (1:2)

Góly: 30. a 87. Mlynárik – 36. a 40. Chupáň. ŽK: 68. Juríček, 73. Janeček, 84. Pepich, 90. Longauer – 90. Jaroš. Rozhodovali: Palider – Mikloš, Hlaváčová. Diváci: 100.

Zostava ŠK Prameň Kováčová: Höger – Boľf, Pepich, Janeček, Juríček (84. Fiľo), J. Slovák, Necpál, Mlynárik, Štefko (84. Longauer), Vronský (C), Fejerčák (65. Uhrín).

Dobrá Niva prehrala rozdielom triedy

Šiestoligový nováčik z Dobrej Nivy síce v nedeľu na domácej pôde vyhrával nad Novou Baňou od 5. minúty zásluhou Martina Babiaka, ale hostia ešte do prestávky priebežný stav otočili a najmä vďaka hetriku Reného Víglaského vyhrali rozdielom triedy. Mužstvo Dobrej Nivy sa najbližšie predstaví v nedeľu 1. septembra o 15.30 h v Dudinciach.

VI. liga skupina C – 4. kolo

OŠK Dobrá Niva – MFK Nová Baňa 1:4 (1:2)

Góly: 5. Babiak – 27., 64. a 81. (pen.) Víglaský, 45. Ivanička. ŽK: 39. Filander, 47. Žákovic, 49. Lacko, 70. Kyslý, 80. Korpáš – 83. Mishko. Rozhodovali: Vrábeľ – Ľalík, Kováčik. Diváci: 150.

Zostava OŠK Dobrá Niva: Mokoš – Kurčík, Dúbravský (46. Lacko), Žákovic (70. Nagy), J. Kucbel, M. Kucbel (70. Korpáš), Trnavský (80. Faťun), Kollárik, Šišmiš, Filander (62. Kyslý), Babiak (C).

Očová vyhrala v Budči, Pliešovce nastrieľali tucet

V nedeľu bolo na programe aj 4. kolo I. triedy Oblastného futbalového zväzu Zvolen.

Očová vedie tabuľku s plným počtom bodov a skóre 16:1. V Budči vyhrala rozdielom triedy, tri góly v sieti súpera si rozdelili Róbert Sláva, Róbert Baran a Július Zajac.

Rovnakým rozdielom vyhral vonku aj Sliač, ktorý vo svojich prvých troch vystúpeniach v sezóne nenašiel premožiteľa. V Sebechleboch sa dvomi gólmi z priameho kopu zaskvel Ivan Pařenica a do streleckej listiny sa zapísal aj Marek Zemko starší a Dominik Machava. Hostia vyhrali pohodlne aj napriek tomu, že od 73. minúty, kedy platil stav 1:3, hrali o desiatich po vylúčení Mareka Zemka mladšieho.

Pliešovce si pripísali prvú výhru v sezóne vo veľkom štýle, keď Senohradu naložili 12-gólový debakel. Do streleckej listiny sa zapísalo až osem hráčov, pričom hetrikom sa zaskvel Marek Sýkora. Vyzdvihneme aj dvojgólových strelcov Ľubomíra Zuzina a Mareka Sýkoru.

Prvú výhru v sezóne má aj Sielnica. Najtesnejším rozdielom zdolala Kriváň, v 56. minúte o tom rozhodol Peter Ryboš.