ZVonline.sk (Filip Roháček) | 25.3.2015

Sliačske letisko tento rok plánuje dvakrát viac letov než vlani

Zatiaľ najväčší počet charterových letov by malo toto leto odbaviť Letisko Sliač. Ich počet sa má oproti minulému roku takmer zdvojnásobiť. Zo stredného Slovenska sa bude lietať už do štyroch turistických destinácií.

sliac-letiskoPôjde o tureckú Antalyiu, bulharský Burgas a po novom egyptskú Hurgadu a grécky Heraklion na ostrove Kréta. Vlani dovolenkári zaplnili sedemdesiat lietadiel, ktoré pristáli a odleteli z letiska Sliač, tento rok je predbežne plánovaných až 136 príletov a rovnaký počet odletov. Počas hlavnej sezóny nebudú výnimkou dni, kedy bude musieť stredoslovenské letisko odbaviť až štyri prílety a odlety, čo môže predstavovať okolo tisícdvesto cestujúcich denne.

Napriek novým destináciám, takmer polovicu plánovaných letov predstavujú lety do tureckej Antalyie, ktorých by malo byť až 71. Presne 28 letov zrealizujú dve letecké spoločnosti do bulharského Burgasu, odkiaľ cestujúci smerujú do letovísk na pobreží Čierneho mora. V poradí nasleduje Egypt, kam bude smerovať 28 letov zo Sliača a Kréta, kam je plánovaných 11 letov. Ich presný zoznam je uverejnený na stránke letiska.

S ohľadom na reálny predaj plánovaných kapacít cestovných kancelárií, ale môže počas sezóny dôjsť ku korekcii plánov a čiastočnému zrušeniu vybraných, najmä blízkych letov. Sezóna charterových letov má začať 2. mája a potrvá do 24. októbra. Zvýšenie počtu destinácií a tým aj letov je výsledkom niekoľkoročnej snahy tunajšieho regionálneho letiska o čo najväčšie využitie jeho kapacít.