Hokejisti HKM Zvolen v druhý októbrový utorok v Michalovciach neukončili sériu prehier, hoci v druhej tretine otočili nepriaznivý stav. Líšky rozhodli o zisku troch bodov v poslednej minúte.

Domáci mali v úvode stretnutia ôsmeho kola Tipos extraligy k dispozícii presilovku a krátko po jej konci otvorili skóre, keď Adam Brandon Varga trochu prekvapivo prekonal Tomáša Boľa strelou z uhla – 1:0. V 7. minúte mohol zvýšiť Filip Vašaš strelou z prvej, ale hostí podržala konštrukcia bránky. Rytieri mali v prvej tretine k dispozícii dvojminútovú presilovku o dvoch mužov, avšak vo využívaní presilových hier sú zatiaľ najhorší v lige. Vyrovnanie mal na hokejke v 13. minúte Marek Hecl, no brankár Michaloviec Julian Junca predviedol skvelý zákrok hokejkou.

V úvode druhej tretiny hrali v početnej prevahe domáci, hokejisti Zvolena však v oslabení vyrovnali. Kyle Olson vybojoval puk za bránkou a prihral pred ňu Radovanovi Bondrovi, ktorý z prvej prekonal Juncu – 1:1. Líšky si ale ešte v tej istej presilovej hre prinavrátili vedenie, keď Kaspars Daugavinš prihral sprava medzi kruhy Daniilovi Fominykhovi, toho ešte Boľo vychytal, ale z dorážky z ľavého kruhu sa už nemýlil Renars Krastenbergs – 2:1. Už v 25. minúte však platil opäť vyrovnaný stav, keďže Andrej Kudrna pred bránkou na dvakrát v páde rozvlnil sieť – 2:2. Zverenci Martina Štrbu išli po prvýkrát do vedenia v 36. minúte. Peter Zuzin odviedol výbornú prácu, keď sa predral až pred bránku a prihral vľavo trinástemu útočníkovi hostí Matejovi Macekovi, ktorý bez problémov skóroval – 2:3.

Bondra v závere prostrednej časti fauloval a za svoje protesty si vyslúžil ďalší dvojminútový trest. Hráči Michaloviec napokon štvorminútovú presilovku využili v úvode tretieho dejstva, keď sa strelou od modrej čiary presadil Adam Drgoň – 3:3. Domáci otočili na 4:3 už v 43. minúte zásluhou Michala Kabáča, ktorý trafil odkrytú bránku z dorážky bekhendom po tom, čo Boľo vyrazil strelu Vašaša. Rytierom sa napokon predsa len podarilo zužitkovať početnú prevahu. V 48. minúte vyrovnal na 4:4 strelou spoza protihráča Olson. Hostia ale odišli zo Zemplína bez bodu. Na začiatku poslednej minúty rozhodol o výhre Michaloviec v presilovke spomedzi kruhov po Daugavinšovej prihrávke Fominykh – 5:4.

Rytieri tak zaznamenali piatu prehru v rade, zatiaľ čo domáci sa tešia zo 4-zápasovej víťaznej série. Hokejisti HKM Zvolen odohrajú nasledujúci zápas opäť na ľade súpera. V piatok 11. októbra o 17.30 h ich čaká derby v Banskej Bystrici.

Tipos extraliga – 8. kolo – utorok 08.10.2024, 17.30 h – TIPOSBET ARENA, Michalovce

HK Dukla Ingema Michalovce – HKM Zvolen 5:4 (1:0, 1:3, 3:1)

Góly a asistencie: 5. Varga (M. Valach, Drgoň), 24. Krastenbergs (Fominykh, Daugavinš), 42. Drgoň (Rockwood, Svitana), 43. Kabáč (Vašaš, Johnson), 60. Fominykh (Daugavinš) – 24. Bondra (Olson), 25. Kudrna (Hecl, Beňo), 36. Macek (Zuzin, Kukuča), 48. Olson (Bracco, Sheehy). Presilovky: 3/7 – 1/7. Rozhodovali: Štefik, Orolin – Ordzovenský, Tomáš. Diváci: 2108.

Michalovce: Junca (Glosár) – Slováček, Bodák, Pišoja, Drgoň, Meliško, Marcinko, Jasečko, Fedor – Krastenbergs, Rockwood, Daugavinš – Vašaš, Johnson, Svitana – M. Valach, Rönni, Fominykh – Varga, Solenský, Kabáč.
Tréner: Tomek Valtonen.

Zvolen: Boľo (Brezáni) – Halbert, Bindulis, Sládok, Beňo, Robertson, Hudec, Kobolka – Kudrna, Olson, Hecl – Bracco, Sheehy, Bondra – Mišiak, Marcinek, Zuzin – Kukuča, Jendek, Gron – Macek.
Tréner: Martin Štrba.