Hokejisti HKM Zvolen sa v piatkovom šiestom kole Tipos extraligy predstavili na ľade Košíc. Po zápase so Spišskou Novou Vsou muselo o výsledku znovu rozhodnúť predĺženie, v ktorom svojmu súperovi opäť podľahli.

V 2. minúte zápasu si domáci oceliari zahrali presilovú hru, na konci ktorej sa pred bránku predral Radovan Bondra, no nedokázal zakončiť. Postupne Košice dostali rytierov pod tlak, v 6. minúte ich zavreli v pásme, avšak k zakončeniu sa domáci neprebojovali. V 8. minúte sa pred bránkou domácich objavil obranca Marek Hudec, zo zakončenia ho úspešne vytlačil Jakub Ferenc. Šancu na otvorenie skóre mal v 12. minúte Patrik Lamper, ktorý tesne pred Pavlom Kantorom šikovne tečoval strelu od modrej, no brankár hostí puk dokázal vytesniť. O minútu neskôr sa na druhej strane rútil na bránku Peter Zuzin, čo donútilo Radka Deyla zatiahnuť ručnú brzdu, a Zvolen si tak zahral presilovú hru. V nej Dominika Riečického výraznejšie ohrozil len Carter Robertson, Košice sa zvládli ubrániť. Do konca prvej tretiny si už ani jeden z tímov nevypracoval vážnejšiu príležitosť.

Hneď v úvode druhého dejstva mohli skórovať hostia, po strele Riečickému puk vypadol z výstroja, čo sa snažil využiť Kyle Olson, no košický brankár svoju chybu stihol napraviť a puk priľahol. V 23. minúte sa po individuálnej akcii dostal pre bránku Peter Repčík, rytieri mu napokon zabránili v zakončení. Aj napriek vyššej aktivite oceliarov otvárali v 27. minúte skóre hokejisti HKM. Spoza bránky puk nastrelil do predbránkového priestoru Kristofers Bindulis a zaváhanie Riečického gólovo využil na zadnej žŕdke stojaci Dávid Senčák – 0:1. Ihneď po vhadzovaní sa pred bránkou domácich objavil Marek Hecl, no jeho blafák na Riečického nestačil. Rytierov gól nabudil, no už v 34. minúte mohol vyrovnať za obranou zabudnutý Joona Jääskeläinen. Kantor bol v tomto mikrosúboji úspešnejší. Necelú minútu pred druhou sirénou sa oceliarom podarilo vyrovnať. Šimon Petráš najprv našiel Michala Chovana, ten puk z prvej posunul na Tomáša Mikúša, ktorý sa pred odkrytou časťou bránky nemýlil – 1:1.

Tretie dejstvo začali aktívnejšie zverenci Dana Cemana, puk nahadzoval na pred bránkou stojaceho Filipa Krivošíka Maxwell Gildon, z akcie napokon nič nebolo. V 43. minúte bolo v okolí Kantorovej bránky opäť horúco, Zvolen sa dokázal oslobodiť za cenu zakázaného uvoľnenia. V polovici tretej tretiny sa do výraznejších šancí dostali Andrej Kudrna aj Robertson, obaja však pohoreli na Riečickom. Najväčšia príležitosť prišla v 55. minúte, keď Jääskeläinen nabil Joshuovi Tevesovi, ktorý trafil len žrdku poloprázdnej bránky. Do konca tretej časti sa nič závažnejšie neudialo, a tak prišlo na rad predĺženie.

V ňom mohol Zvolenu zabezpečiť dva body už po minúte hry Hecl, no v nájazde proti Riečickému zlyhal. Na druhej strane našiel Petráš pred bránkou stojaceho Bretta Pollocka, ktorý objavil priestor pod hornou žŕdkou a rozhodol zápas v prospech Košíc.

Hokejistov HKM Zvolen čaká najbližší zápas v nedeľu 6. októbra, kedy privítajú na domácom štadióne Slovan Bratislava. Začiatok zápasu je na programe o 17.00 h.

Tipos extraliga – 6. kolo – piatok 04.10.2024, 18.00 h – Steel Aréna, Košice

HC Košice – HKM Zvolen  2:1 pp (0:0, 1:1, 0:0 – 1:0)

Góly a asistencie: 40. Mikúš (Chovan, Petráš), 62. Pollock (Petráš) – 27. Senčák (Macek, Bindulis). Presilovky: 0/1  – 0/3. Rozhodovali: Krajčík, Novák – Pribula, Knižka. Diváci: 4368.

Košice: Riečický (Janus) – Teves, Parlett, Gildon, Ferenc, Deyl, Šedivý, Mitro – Mikúš, Chovan, Petráš – Jääskeläinen, Pollock, Martel – Lamper, Krivošík, Bartánus – Repčík, Havrila, Rogoň.
Tréner: Dan Ceman.

Zvolen: Kantor (Boľo) – Halbert, Bindulis, Oligny, Beňo, Robertson, Sládok (A), Gron, Hudec – Kudrna (C), Sheehy, Hecl – Kukuča, Olson, Mišiak – Bondra, Marcinek, Zuzin (A) – Macek, Jendek, Senčák.
Tréner: Martin Štrba.