PR článok | 2.9.2021

Rezidencia Hron má skolaudovanú už druhú etapu

Spoločnosť ARKON, a.s. vo svojom rezidenčnom projekte vo Zvolene postupuje podľa plánov. Druhú zo štyroch pôvodne plánovaných etáp skolaudoval developer 17 mesiacov od spustenia výstavby. Projekt s celkovou výškou investície 8,6 mil. Eur zahŕňa 83 bytových jednotiek, suterénne garáže aj polyfunkčné nebytové priestory.

Bytový dom koncepčne nadväzuje na prvú etapu projektu, v ponuke sú 1. až 4.-izbové byty, byty s predzáhradkami, loggiami aj veľkorysými terasami na najvyšších poschodiach.

Pri výstavbe pracoval developer s filigránovým konštrukčným riešením, ktoré umožňuje presnejšiu aj rýchlejšiu konštrukciu hrubej stavby. Budova so šiestimi nadzemnými podlažiami disponuje predprípravou pre exteriérové žalúzie s diaľkovým ovládaním, v bytoch najvyššieho poschodia aj predprípravou na klimatizáciu. Vonkajšie okolie novým rezidentom poskytuje priestranné zelené vnútrobloky, 60 parkovacích státí, v prvom podzemnom podlaží je k dispozícií 80 garážových parkovacích miest.

„Aj napriek pandemickej situácii sa nám za dodržania prísnych hygienických a bezpečnostných opatrení podarilo stavbu realizovať v plánovaných termínoch. Zásluhu na tom má nepochybne výber filigránového riešenia, ako aj efektívna práca celého projektového a realizačného tímu, vrátane dodávateľov stavby,“ uvádza Andrej Konkoľ, generálny riaditeľ a zakladateľ ARKON, a.s.

Developer má celý projekt Rezidencie Hron rozdelený do štyroch etáp, na ktoré má platné stavebné povolenie. Zvyšné, nateraz posledné dve etapy, plánuje realizovať súčasne. Momentálne sú už v štádiu prípravy projektovej dokumentácie. Spoločnosť predpokladá spustenie výstavby v priebehu niekoľkých mesiacov.

„Z vystavaných 83 bytových jednotiek je dnes voľných už len 15. Máme preto záujem doplniť ponuku a prípravu ďalších etáp považujeme za prirodzené vyústenie našich plánov a súčasnej trhovej situácie,“ dodáva Konkoľ.

O spoločnosti ARKON

ARKON, a.s. má za sebou viaceré úspešné realizácie najmä v regióne stredného Slovenska, ako sú EMPORIA City Residence a Rezidencia HRON I. etapa, vo Zvolene a projekt obchodného centra GALÉRIA v Lučenci. V Banskej Bystrici pracuje na projekte zásadnej premeny niekdajšieho areálu textilnej fabriky Slovenka na novú mestskú štvrť. V Košiciach tento rok otvoril zrekonštruovaný OD Urban (bývalý OD Prior) na Hlavnej ulici. Spoločnosť sa popri developmente zaoberá tiež akvizíciami perspektívnych výrobných a energetických spoločností, ako aj podporou vývoja špičkových priemyselných technológií. Viac informácií na www.arkon.as.

Fotogaléria