Tretí ročník Regionálnych olympijských hier sa bude konať vo Zvolene v sobotu a nedeľu. Je určený športovcom, ale aj verejnosti. ROH 2015 bude prebiehať súbežne s oslavami SNP vo Zvolene a SIAF-om na Sliači. Posledný augustový víkend bude preto plne obsadený akciami.

regionalnehryROH začnú v sobotu o 9:00 na Bakovej jame originálnym bežeckým pretekom, ktorý je určený pre každého s výstižným heslom: Buď FIT, nielen IT! Súťaží sa v piatich kategóriách od detí až po dospelých, rozdiel je v dĺžke trate. Deti bežia pol kilometra a dospelí 3 km. Štartovné je zdarma.

Na Letnom štadióne sa zároveň bude od 8:00 hrať dvadsiaty tretí ročník turnaja v malom futbale o Pohár primátora, ktorý slávnostne vyhodnotí samotná primátorka Lenka Balkovičová o 13:00.

9.ZŠ Námestie mládeže bude miestom súbojov vo volejbale a futbale, športový areál Hájik Lieskovec zase privíta tenistov. Na Námestí SNP sa predvedú parkouristi z Banskej Bystrice a skateboardisti zo Zvolena. Zvolenčania budú mať príležitosť naučiť sa niekoľko trikov priamo od účastníkov exhibície. Oplatí sa byť na Námestí preto už 17:30. Celé podujatie ukončí sprievod mestom smerom do centra. Po vyhlásení výsledkov zápasov o 18:30 športovú zábavu vystrieda hudobná. Lokálna kapela Community of fools bude predskokanom Depeche mode. Neprídu síce naozajstní „Depešáči“, ale hudobných fajnšmekrov určite poteší počuť opäť známe hity aj v podaní českého revival.